فعالیت بیش از ۱۰۰ کارگاه مرمتی و حفاظتی در آذربایجان شرقی

1400/02/25 - 12:09 - کد خبر: 43877 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از فعالیت بیش از ۱۰۰ کارگاه مرمتی و حفاظتی استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش نصر، احمد حمزه زاده امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای نیل به اهداف حفاظتی و صیانتی از ابنیه‌های تاریخی این اداره کل، از ابتدای سال جاری در سطح استان بیش از ۱۰۰ کارگاه در حوزه‌های حفاظتی، مرمتی و بازسازی آغاز به کار  خواهند کرد و با نظارت کارشناسان و متخصصان این امر تا پایان سال جاری تداوم خواهند داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در ادامه به پروژه‌های فعال حوزه حفاظتی و مرمتی استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: طی سال جاری اقداماتی نظیر مرمت خانه‌های کلانتر، فتح‌اله اف و تکمیل مرمت خانه سلطان قرائی، نصب درب و پنجره‌های مجموعه حسن پادشاه، مرمت مسجد ضریر مراغه، مرمت و سامان‌دهی حمام‌های دوقلو شبستر، نیرورسانی قلعه تاریخی بابک، مرمت حمام شیشوان عجب‌شیر، پل شهر چای میانه، بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری، کاوش تپه زرنق هریس، مرمت کاروانسرای آلاکی مرند آغاز و تا پایان سال جاری تداوم خواهند داشت.
حمزه زاده گفت: همچنین طی سال جاری زیر نظر معاونت میراث‌فرهنگی استان فصل چهارم کاوش‌های باستان‌شناسی مجموعه فاخر ربع رشیدی تبریز آغاز و تا پایان سال جاری ادامه خواهد یافت.
انتهای پیام/
فعالیت بیش از ۱۰۰ کارگاه مرمتی و حفاظتی در آذربایجان شرقی نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار