خبر/

شمار شهدای غزه به ۱۱۹ نفر افزایش یافت

1400/02/24 - 15:30 - کد خبر: 43829 نسخه چاپی

نصر: تازه ترین آمار اعلام شده از سوی مقام های فلسطینی، شمار شهدای حملات و تجاوزهای وحشیانه صهیونیست ها در غزه به ۱۱۹ نفر افزایش یافت.

به گزارش نصر، وزارت بهداشت فلسطین در باریکه غزه، امروز (جمعه) اعلام کرد که حملات صهیونیست ها تاکنون منجر به شهادت ۱۱۹ فلسطینی شامل ۲۷ کودک و ۱۱ زن شده است.
همچنین شمار زخمی های این حملات به ۶۰۰ نفر رسید.
نیروهای اشغالگر صهیونیست امروز نیز برای پنجمین روز پیاپی به حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها ادامه دادند.
مقاومت فلسطین در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، همچنان به موشک باران سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.
در همین راستا، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز در پیامی مسلمانان جهان، اعراب و همه آزادگان را به برگزاری راهپیمایی و تظاهرات مردمی برای حمایت از مسجد الاقصی و غزه فرا خواند.
هنیه در این پیام خواستار پشتیبانی همه مسلمانان جهان از غزه، مسجد الاقصی و مردم فلسطین در سرزمین های اشغال شده سال ۱۹۴۸ و تأیید حق حاکمیت فلسطینی ها بر سرزمین خود شده است.
وی ادامه داد که ما از همه مردم فلسطین، مسلمانان، اعراب و آزادگان جهان به سبب موضع قهرمانانه و شجاعانه در برابر «بنیامین نتانیاهو» رئیس رژیم صهیونیستی تاکید کرد که حملات نظامی به باریکه غزه تا بازگشت امنیت و آرامش در سرزمین های اشغالی ادامه خواهد یافت.
از سوی دیگر، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب گفت که نیروهای ارتش این رژیم اکنون در دو جبهه «باریکه غزه» و «شهرهای اسرائیل» درگیر جنگ هستند.
در همین حال، «هیدا زیلبرمن» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز امروز گفت: نیروهای ارتش اسرائیل وارد غزه نشده اند اما به ما دستور داده شده که آماده باشیم. او گفت که تا کنون ۱۸۰۰ راکت از غزه به سمت اسرائیل پرتاب شده که ۴۳۰ راکت اصابت کرده است.
نتانیاهو در ادامه حرفهایش گفت که جبهه جنگ نخست باریکه غزه است و حملات به این منطقه با قدرت ادامه خواهد یافت.
وی افزود: همان گونه که پیشتر نیز اعلام کردم کاری خواهیم کرد که حماس و گروه‌های دیگر فلسطینی هزینه های سنگینی را متحمل شوند و این کار را انجام خواهیم داد و با قدرت به آن ادامه می دهیم.
رئیس رژیم صهیونیستی اضافه کرد که هنوز حرف پایانی زده نشده است و عملیات نظامی مادام که نیاز باشد، ادامه خواهد یافت.
هواپیماهای رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب و بامداد جمعه به شدت مناطق شمالی و جنوبی غزه را بمباران کردند. همچنین توپخانه رژیم صهیونیستی نیز مناطق هم مرز با فلسطین اشغالی را هدف قرار داد.
گردان های قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) افزایش حملات رژیم صهیونیستی به غزه را نشان از درماندگی این رژیم در مقابل حملات موشکی مقاومت فلسطین عنوان کرد.
نیروهای مقاومت فلسطین در روزهای اخیر با هزاران موشک مناطق گسترده ای در فلسطین اشغالی را هدف قرار دادند.
پیش تر گردان های عزالدین قسام فرودگاه «رامون» رژیم صهیونیستی واقع در جنوب فلسطین اشغالی در ۲۲ کیلومتری غزه ظهر امروز با موشک عیاش ۲۵۰ مورد هدف قرار داده بودند.
این در حالی است که رژیم صهیونیستی دیروز پس از موشک باران فرودگاه «بن گوریون» در تل آویو آن را ناامن اعلام کرده و از هواپیماهای در حال عزیمت به آن خواست تا در فرودگاه رامون فرود آیند.
مقاومت شب گذشته نزدیک به ۵۰۰ راکت و موشک تنها به سمت دو شهر عسقلان و تل آویو شلیک کرد که در این حملات ۵ اسرائیلی به هلاکت رسیده است و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.
انتهای پیام/
شمار شهدای غزه به ۱۱۹ نفر افزایش یافت نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار