وضعیت آب‌و‌هوایی رصد هلال ماه شوال را دشوار کرد/ رصد هلال ماه توسط ۸ گروه در تهران

1400/02/22 - 20:00 - کد خبر: 43798 نسخه چاپی

نصر: رئیس ستاد استهلال استان تهران گفت: رؤیت هلال ماه شوال به دلیل وضعیت آب و هوایی در روز چهارشنبه مشکل است و اگر تا زمان غروب آفتاب رؤیت نشود، جمعه عید سعید فطر خواهد بود.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام محمد تقدیری رئیس ستاد استهلال استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تهران، درخصوص وضعیت رؤیت پذیری هلال ماه شوال ۱۴۴۲ اظهار کرد: رؤیت پذیری ماه شوال در روز چهارشنبه وجود دارد اما مشکل اصلی که به وجود آمده، وضعیت آب و هوایی است که به دلیل ابری بودن هوا، رؤیت هلال ماه تا غروب امروز دشوار است. 
وی با اشاره به اینکه بیش از یکصد گروه در سراسر کشور مشغول رصد هستند، گفت: هشت گروه در تهران از عصر امروز در حال رصد هستند و تا غروب آفتاب به رصد ادامه می‌دهند.
رئیس ستاد استهلال استان تهران تصریح کرد: اگر گروه‌های رصد تا هنگام غروب آفتاب امروز چهارشنبه، موفق به رؤیت هلال ماه شوند طبق فتوای مقام معظم رهبری فردا پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه، عید فطر خواهد بود و در غیر این‌صورت، جمعه بیست و چهارم اردیبهشت ماه، روز اول شوال و عید فطر خواهد بود. 
حجت‌الاسلام تقدیری در پایان با بیان اینکه منتظر اعلام گروه‌های رصد هستیم، خاطرنشان کرد: اگر هلال ماه شوال تا غروب آفتاب امروز رؤیت شود، تا حدود نیم ساعت پس از اذان مغرب، روز عید سعید فطر اعلام می‌شود.
انتهای پیام/
وضعیت آب‌و‌هوایی رصد هلال ماه شوال را دشوار کرد/ رصد هلال ماه توسط ۸ گروه در تهران خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار