خبر/

سند ملی ازدواج و خانواده بزودی رونمایی می‌شود

1400/02/20 - 20:44 - کد خبر: 43651 نسخه چاپی

نصر: معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: سند ملی ازدواج و خانواده متشکل از بحث های آموزشی -مهارتی در حوزه خانواده در آینده نزدیک رونمایی می‌شود.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام علی تقوی عصر دوشنبه در آئین رونمایی از"دوره فرهنگی-آموزشی توانمندسازی خانواده ها و شهروندان در مدیریت بحران کرونا" در سخنانی بیان کرد:  سند ملی ازدواج و خانواده که از سوی نهاد رهبری در حوزه خانواده تدوین شده است سندی بزرگ است که درحال حاضرموافقت اولیه با آن در شورای اسلامی شدن انجام شده است و نهاد رهبری مامور به تکمیل اساسنامه آن شده است.
وی در این نشست که در ساختمان مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد افزود: کار حقوقی این سند انجام شده و در روزهای آتی نیز ستادی شکل خواهد گرفت که این ستاد می تواند درکنار مجموعه های هم افزا و تاثیرگذار در حوزه خانواده  اقدامات بسیار بزرگی در آینده انجام دهد.
وی گفت: بحث خانواده و آموزش هایی که در این حوزه مورد نیاز است باید جز اولویت های اصلی و برنامه ریزی مجموعه های فرهنگی بویژه نهاد رهبری و وزارت بهداشت که درگیر این بیماری است قرار گیرد.
حجت الاسلام تقوی در این آئین که با حضور سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همراه بود، باتاکید براینکه، ویروس کرونا دنیا را با یک چالش بزرگی مواجه کرد، اظهارکرد:کرونا به ما فهماند که باید روش های جدیدی را برای گذراندن امورات در پیش بگیریم و با آموزش های سنتی بویژه در حوزه خانواده نمی توان صرفا مشکلات را رفع کرد.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: با اهتمامی که نهاد رهبری در مدیریت جدید دارد، حوزه خانواده از اداره به مدیریت تبدیل شده است و این نشان از اهمیت نهاد برای خانواده است.
وی با بیان اینکه، مرکز آموزش‌های مجازی و معاونت فرهنگی در نهاد رهبری در بحث مدیریت خانواده بعنوان دو بال کمک می کنند که این مجموعه با هم پیش رود تا بتوانیم اقدامات شاخص و اثرگذاری را در این بخش انجام دهیم.
حجت الاسلام تقوی با تاکید براینکه، ما باید در بحث های آموزش های مهارتی در حوزه خانواده بیشتر کار کنیم، افزود: افراد هنگام رانندگی مجبورند که ساعت ها بصورت عملی آموزش ببینید، اما هنگامی که یک زندگی می خواهد شکل گیرد به جای یکی دو ساعت که در حال حاضر برای آغاز زندگی الزامی شده، آموزش های دیگری وجود ندارد، در حالی که ازدواج و تشکیل خانواده نیازمند گذراندن صدها ساعت دوره آموزشی حتی در طول زندگی است.
وی گفت: یک دفترچه کامل آموزشی در کنار همه لوازم خانگی برای استفاده بهینه و سالم از این وسائل وجود دارد درحالی که در حوزه خانواده به عنوان مهمترین مسئله زندگی متاسفانه جای قوانین و مطالب آموزشی به ویژه آموزش های مهارتی خالی است به همین دلیل نیز بر اثر برخی مسائل بسیار جزئی خانواده ها به مشکل بر می‌خورند.
انتهای پیام/
سند ملی ازدواج و خانواده بزودی رونمایی می‌شود خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار