رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای؛

تعیین تکلیف ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی سرخابی‌ها/ تراکتور با ۱۷۰ طلبکار تسویه کرد

1398/07/24 - 16:43 - کد خبر: 4355 نسخه چاپی

نصر: رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای گفت: ما باید تا قبل از ۸ آبان آرای نهایی را به AFC اعلام کنیم تا آنها بررسی نهایی را انجام دهند.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، سهیل مهدی در نشست خبری اعضای کمیته بدوی در مورد مجوز حرفه”ای فصل 2019- ۲۰۲۰ اظهار کرد: ما هر سال به بررسی مدارک از طریق سامانه”ای که AFC در نظر گرفته اقدام می”کنیم. اعضای کمیته بالغ بر ۷۰ ساعت بازبینی مدارک داشته است. از کمیته استیناف در مورد برخی موارد نظر کارشناسی گرفتیم.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه”ای سازمان لیگ خاطر نشان کرد: من رسما اعلام می”کنم اگر باشگاه”ها نسبت به آرایی که امروز اعلام می”شود اعتراض دارند از همین امروز ظرف مدت پنج روز تقویمی و نه کاری فرصت دارند که اعتراضشان را از طریق اتوماسیون اداری ارسال کنند تا کمیته استیناف مجددا پرونده آنها را بازبینی کند. در این پنج روز آخر هفته و روز اربعین هم متاسفانه لحاظ می”شود، چرا که ما باید با تقویم AFC هماهنگ باشیم.

ما باید تا قبل از هشت آبان آرای نهایی را به AFC اعلام کنیم تا آنها بررسی نهایی را انجام دهند و در صورتی که خدای ناکرده برای برخی باشگاه”ها مشکلی به وجود آید، باشگاه”ها خودشان را آماده کنند.

مهدی اضافه کرد: در سال گذشته از کشور بحرین که ریاست AFC خود اهل این کشور است دو باشگاه به دلیل نقص مدارک نتوانستند مجوز حرفه”ای بگیرند. همچنین دو باشگاه عربستانی هم محروم و جریمه شدند و این اتفاق برای یک باشگاه کره”ای نیز رخ داد. مثل اینکه قرار است امسال هم این اتفاق برای چند باشگاه رخ بدهد که ما امیدواریم شامل حال باشگاه”های ایرانی نشود.

وی ضمن اشاره به سختگیری”های AFC تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته سخت”گیری”ها در مباحث مالی بیشتر شده به طوری که حتی آنها از ما نرخ ارز را نیز می”خواستند و با توجه به فراز و نشیب”هایی که ارز در سال گذشته در ایران داشته ما نمی”دانستیم که باید چطور این موضوع را به آنها اعلام کنیم.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه”ای سازمان لیگ در ادامه گفت: به نظرم باید به جز چالش”هایی که باشگاه”ها داشته”اند درباره ویژگی”های آنها نیز صحبت کنیم. به طور مثال پرسپولیس و استقلال از فصل گذشته تا امسال بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی”شان را تسویه و تعیین و تکلیف کرده”اند و این یک چالش بزرگ است که مدیران باید میراث ۲۰ سال گذشته را سروسامان دهند، آن هم با توجه به مشکلات اقتصادی که الان وجود دارد و باشگاه”ها حتی برای پرداخت حقوق یک بازیکنشان نیز به مشکل برمی”خورند.

همچنین باشگاه تراکتور که نسبت به امسال تغییر مدیریت داشته است موفق شده در این مدت با بیش از ۱۷۰ طلبکارش تسویه حساب کند. ۱۷۰ نفر یعنی پنج تیم فوتبال یا حتی بیشتر که با تمام آنها به صورت نقدی تسویه حساب شده و ما تمام این مدارک را بررسی کرده”ایم که این موضوع جای تبریک دارد.

وی در پایان گفت: یکی دیگر از ویژگی باشگاه”ها بحث باشگاه پدیده بود که تا پارسال هیچ اقدامی برای مجوز حرفه ای انجام نمی”داد ولی امسال یکی از منظم”ترین و با کیفیت”ترین باشگاه ها در ارسال مدارک بود و مشخص بود در این باشگاه سازماندهی خوبی به وجود آمده و از افراد متخصص استفاده شده است. آنها خیلی به موقع مدارکشان را ارسال کردند و یکی از بهترین ورزشگاه”های کشور را نیز در اختیار دارند.

همچنین باشگاه سپاهان که همیشه در بحث مجوز حرفه”ای پیش رو است به همراه باشگاه فولاد خوزستان دو باشگاه برتر کشور در بحث آکادمی”ها بودند که ما این موضوع را به AFC اعلام کردیم که این دو باشگاه در بحث پایه بسیار قوی عمل می”کنند، هرچند که باشگاه فولاد به دلیل یکی دو ایراد جزئی نتوانست مجوز حرفه”ای دریافت کند و فقط مجوز ملی اخذ کرد. همچنین باشگاه ذوب”آهن با توجه به اتصالی که به صنعت دارد از افراد مجرب بهره مند است و ساختار خوبی دارد و کمترین مشکل را در ممیزی”ها داشت.

انتهای پیام/

تعیین تکلیف ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی سرخابی‌ها/ تراکتور با ۱۷۰ طلبکار تسویه کرد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار