با همکاری بنیاد غیردولتی یاران عشق و شهرداری خسروشاه صورت گرفت:

کاشت ۳۶۰۰ نهال پسته به نفع خانواده های کم برخوردار و توسعه فضای سبز استان

1400/02/18 - 20:23 - کد خبر: 43499 نسخه چاپی

نصر: در راستای اجرا طرح « ایران سبز، درختکاری مسئولانه» که توسط بنیاد غیردولتی یاران عشق در سراسر کشور در حال انجام است، کاشت ۳۶۰۰ نهال پسته در منطقه خسروشاه، با حضور امام جمعه، بخشدار، شهردار، مسئولین شهری و تیم داوطلبان بنیاد یاران عشق با هدف توسعه فضای سبز و حمایت از خانواده های کم برخوردار صورت گرفت.

به گزارش نصر، در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری، امام جمعه خسروشاه ضمن تقدیر از این طرح خیرخواهانه که با همکاری شهرداری خسروشاه انجام گرفت، در جمع خبرنگاران بیان داشت: اجرا این طرح خیرخواهانه در ماه مبارک رمضان، که ماه رحمت و مغفرت است، موجب خشنودی خداوند خواهد شد.
همچنین امام جمعه خسروشاه در رابطه با مصارف محصول این درختان افزود: با توجه به اینکه محل کاشت درختان توسط خیرین شهر به صورت هبه به شهرداری واگذار گردیده و بنیاد یاران عشق نیز تامین نهال ها را بر عهده داشته، بنابر هماهنگی های انجام شده با بخشدار و اعضا شورای شهر،محصول این درختان پس از بارور شدن به نفع خانواده های کم برخوردار هزینه خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
رسول کریمیان، شهردار خسروشاه نیز درباره این طرح افزود: از همان ابتدای قبول مسئولیت در شهرداری خسروشاه، تعدادی از خیرین شهر پیشقدم شده تا با استفاده از منابع موجود در شهر، امکانات شهر را افزایش دهیم. به همین منظور سه تن از خیرین، زمینی به مساحت چهل هزار متر به عنوان هبه به شهرداری خسروشاه واگذار نمودند که مجوز لازم برای ایجاد یک گلخانه برای این زمین اخذ گردید. با توجه به نیاز آب در منطقه، در گام بعدی احیای چاه آب متروک واقع در زمین در دستورکار قرار گرفت که طی دو هفته گذشته به آب رسیدیم که از این آب می توان برای آبیاری این نهال های پسته بهره گرفت.
وی همچنین درباره اقدامات آتی شهرداری خسروشاه گفت: با توجه به اینکه هدف ما از ابتدا ایجاد یک گلخانه برای منطقه بوده، علاوه بر این 3600 نهال پسته که توسط بنیاد غیردولتی یاران عشق اهدا گردید، درختانی همانند بادام و قلمه که دارای بازدهی بوده نیز در همین زمین کاشته خواهد شد.
علی دلجوان، عضو داوطلب بنیاد غیردولتی یاران عشق نیز ضمن تقدیر از همکاری شایسته شهرداری خسروشاه که بستر لازم جهت اجرای طرح « ایران سبز، درختکاری مسئولانه» را فراهم آورد درباره این طرح چنین گفت: یکی از حوزه های اصلی فعالیت بنیاد غیردولتی یاران عشق انجام اقدامات ماندگار در حوزه محیط زیست است که طبق روال جشن های پنج هزار تومانی بنیاد که اول تا پنجم هر ماه در سراسر کشور برگزار می شود، در جشن بهمن ها، طرح « ایران سبز، درختکاری مسئولانه» مطرح گردید. هدف از این طرح توسعه فضای سبز کشور می باشد که تا این لحظه بیشتر از هشت هزار نهال مثمر و غیر مثمر در شهرهای مختلف ایران کاشته شده است.
وی همچنین ادامه داد: در این طرح  یکی از مواردی که برای بنیاد یاران عشق بسیار حائز اهمیت بود حفظ و نگهداری نهال های کاشته شده می باشد، طی جلساتی که با شهردار محترم خسروشاه  برگزار شد، شاهد همکاری همه جانبه شهردار محترم خسروشاه بودیم و  مسئولیت حفظ و نگهداری نهال ها بر عهده شهرداری قرار گرفت.   
بنیاد غیردولتی یاران عشق، بعد از زمین لرزه کرمانشاه در سال ۹۶ توسط نرگس کلباسی تاسیس و مجوز فعالیت خود را از وزرات کشور و در سطح ملی دریافت نموده است. این بنیاد در تمام استان های کشور از جمله استان آذربایجان شرقی دارای گروه های داوطلبی فعال می باشد.
انتهای پیام/
کاشت ۳۶۰۰ نهال پسته به نفع خانواده های کم برخوردار و توسعه فضای سبز استان خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار