خبر/

دادگستری آذربایجان شرقی در زمینه نحوه بهره برداری از معادن حساسیت دارد

1400/02/18 - 20:12 - کد خبر: 43496 نسخه چاپی

نصر: سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم بهره‌برداری صحیح از معادن و حفظ و صیانت از جنگل‌های ارسباران، اظهار داشت: دادگستری استان در خصوص نحوه بهره‌برداری از معادن حساسیت ویژه ای دارد.

به گزارش نصر، احمد موقری، روز شنبه در نشست بررسی مشکلات محدوده معدنی شرکت «آذر انیق» اظهار کرد: حاصل نابسامانی‌های شناخته شده این معدن به عنوان یک معدن قابل بهره‌برداری در جامعه، هجوم بهره‌برداران غیرمجاز، تخریب محیط زیست و منابع طبیعی و در نهایت ورود خسارت به بیت‌المال است که باید تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شود.
وی گفت: اتخاذ تدابیر لازم برای رفع نابسامانی‌های شناخته شده معدن مس «انیق» ضروری است.
موقری، ادامه داد: دادگستری استان با هدف حفظ حقوق عامه و جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال، برداشت‌های غیرمجاز و پیشگیری از آلودگی‌های محیط زیستی بر حفظ و صیانت از جنگل‌های ارسباران تاکید دارد.
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد، واگذاری معادن به بخش خصوصی از سوی دستگاه‌های متولی تسهیل شود تا از هرگونه سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب پیشگیری شود.
سازمان حفاظت محیط زیست استان نیز ملزم شد تا با همکاری سازمان صمت از هرگونه تعرض و تخریب محیط زیست جلوگیری کند و در صورت لزوم نسبت به تشکیل پرونده قضایی برای متعرضان اقدام کند.
انتهای پیام/
دادگستری آذربایجان شرقی در زمینه نحوه بهره برداری از معادن حساسیت دارد خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار