خبر/

فدراسیون بین‌المللی تکواندو از «وادا» اخراج شد

1398/07/24 - 13:12 - کد خبر: 4321 نسخه چاپی

نصر: آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ با انتشار خبری از اخراج فدراسیون جهانی تکواندو به دلیل رعایت نکردن برخی قوانین خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از مهر، در خبری که روز گذشته روی خروجی سایت رسمی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) منتشر شد آمده است، فدراسیون بین المللی تکواندو به طور رسمی با برخی قوانین ضد دوپینگ جهانی مطابقت ندارد.

البته توجه داشته باشید که ITF فدراسیون جهانی تکواندو در این خصوص مورد بحث است و آن فدراسیون المپیکی نیست. ITF  توسط کمیته بین المللی المپیک (IOC) یا انجمن جهانی فدراسیون های بین المللی ورزشی (GAISF) به رسمیت شناخته نمی شود. 

در ادامه این خبر آمده است؛ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹ به این مجموعه رای خروج از آژانس ابلاغ و در نشست کمیته اجرایی در توکیو توافق شد که ادعای  ITF مبنی بر مطابقت با قانونین آژانس با ارسال مدارک مورد بررسی قرار گیرد. بر همین اساس ITF  پس از دریافت این ابلاغیه ۲۱ روز فرصت برای اعتراض داشت که در این خصوص هیچ اقدامی انجام نداد.

با حکم آژانس، فدراسیون جهانی تکواندو ITF تا رفع موانع موجود اجازه حضور در دفاتر و مجموعه های WADA به عنوان عضوی از هیئت، کمیته های نهاد را ندارد. ضمن اینکه مجاز به میزبانی هر رویداد یا سازماندهی، هماهنگی، حضور در برنامه های مختلف وادا، دریافت بودجه های توسعه ای و مشارکت در برنامه های خاص و .. نمی باشد. 

شایان ذکر است که در حال حاضر سه فدراسیون بین المللی امضا کننده قانون مبارزه با دوپینگ وجود دارد. فدراسیون جهانی تکواندو WTF که المپیکی است. فدراسیون بین المللی تکواندوکاها و فدراسیون بین المللی غیر سازگار ITF مستقر در اتریش است.

انتهای پیام/

فدراسیون بین‌المللی تکواندو از «وادا» اخراج شد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار