بدنبال اقدام نظامی ترکیه علیه سوریه؛

یوفا تغییر محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان را از استانبول بررسی می‌کند

1398/07/24 - 12:25 - کد خبر: 4309 نسخه چاپی

نصر: بدنبال اقدام نظامی ترکیه علیه کردهای سوریه، نایب رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با اشاره به بررسی درخواست‌ها مبنی بر تغییر محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان از استانبول، تاکید کرد که این نهاد قادر نیست «سازمان ملل متحد» را عوض دهد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، بدنبال عملیات نظامی و حمله هوایی و موشکی ترکیه به بخش”های شمال و شمال شرقی سوریه و به ویژه استفاده از سلام نظامی توسط بازیکنان تیم ملی این کشور به عنوان خوشحالی پس از گل در دیدارهای این تیم در انتخابی یورو ۲۰۲۰ مقابل آلبانی و فرانسه، درخواست”ها مبنی بر انتقال ورزشگاه میزبان فینال لیگ قهرمانان افزایش یافت.

برخی از بازیکنان ترکیه به دلیل حمایت علنی از اقدامات دولت این کشور، به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند و این در حالی است که باشگاه آلمانی سن”پائولی پا را فراتر نهاد و قرارداد «چنک شاهین» هافبک ترک تبار خود را فسخ کرد.

زنجیره این اتفاقات موجب شد تا درخواست”ها برای انتقال محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۲۰ افزایش یابد؛ قرار است این دیدار در استانبول برگزار شود؛ معترضان معتقدند برگزاری این بازی در ترکیه دست کم به دلیل نگرانی”های امنیتی عاقلانه نیست.

در این بین، «میشل اووا» نایب رییس یوفا در این خصوص اظهار داشت: ما با نهایت احترام به استقلال ورزش نقش خود را ایفا می”کنیم اما بدون تردید نمی”توانیم اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد، کشورها، دیپلماسی”ها، سفرا و سایر نهادهای سیاسی را عوض کنیم.

وی ادامه داد: در نتیجه تصمیمات یوفا با همفکری کمیته اجرایی و ریاست این نهاد اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/

یوفا تغییر محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان را از استانبول بررسی می‌کند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار