مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی؛

هشت هزارو 211 واحد صنعتی در آذربایجان‌شرقی از گاز طبیعی استفاده می‌کنند

1398/07/23 - 16:34 - کد خبر: 4279 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی با اعلام ایتنکه در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۰۹ واحد صنعتی عمده و جزء به مدار مصرف گاز طبیعی متصل شدند، گفت: در زمان حاضر هشت هزارو 211 واحد صنعتی جزء و عمده از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، سیدرضا رهنمای توحیدی روز سه شنبه در گفت و گویی خاطرنشان کرد: گاز طبیعی بیشترین نقش را در حمایت از بخش های تولیدی استان داشته و به واسطه سوخت ارزان و پاک و میزان ارزش افزوده منجر به بهبود شرایط اقتصادی می شود.

وی اضافه کرد: در سال”های اخیر، توسعه گازرسانی به صنایع، موجب کاهش مصرف سوخت”های آلاینده”ای مانند گازوئیل و مازوت شده که می”تواند تاثیر به سزائی بر بهبود کیفیت هوا و کمک به محیط زیست داشته باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: گازرسانی به نیروگاه هریس و نزدیک رسانی گاز به واحدهای صنعتی مصوب شورای اقتصاد از مهمترین اقدامات اجرایی شرکت گاز در تأمین زیرساخت های صنعتی و تولیدی استان در سالجاری است.

رهنمای توحیدی با اشاره به برنامه دولت دهم و یازدهم در توجه ویژه به رونق تولید و تأمین گاز بخش های صنعتی، افزود: مصوبه شورای اقتصاد یکی از مهمترین این برنامه ها در نزدیک رسانی گاز به بخش های صنعتی می باشد که برابر این مصوبه استان آذربایجان شرقی به بیش از ۹۰ درصد تعهدات خود در این بخش دست یافته است.

براساس این گزارش، از کل تعداد صنایع گازدار در استان آذربایجان شرقی ۲۰۷۱  واحدهای صنعتی در دولت تدبیر و امید گازدار شده است.

انتهای پیام/

هشت هزارو 211 واحد صنعتی در آذربایجان‌شرقی از گاز طبیعی استفاده می‌کنند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار