خبر/

ارائه داروی ضدسرطان بر پایه گیاه زردچوبه در تبریز

1398/07/23 - 16:33 - کد خبر: 4278 نسخه چاپی

نصر: عضو هیات علمی دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز موفق به ارائه داروی ضدسرطان بر پایه گیاه زردچوبه شده است.

به گزارش نصر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس آزمایشگاه ژنومیکس این دانشکده که از سال 90 مشغول مطالعه و تحقیق در زمینه سلولهای بنیادی و ژنتیک است گفت : تلاش های ما در تهران و تبریز منجر به تولید نانو داروی کروکومین شده که برای درمان سرطان های مقاوم به درمان تجویز می شود.
اسماعلیل بابایی افزود: در طول دهه های اخیر دانشمندان تمرکز خود را برای تولید داروهایی با عوارض جانبی کمتر گذاشته اند که در این راستا ترکیب فناوری نانو و طب سنتی بهترین نتایج را حاصل کرده است.

به گفته این دانشیار دانشگاه تبریز، کروکومین که با تغلیظ و فرآوری عصاره گیاه زردچوبه به دست می آید هم اکنون به صورت قرص های مکمل غذایی تولید می شود و نانوکورکومین که تایید ورود کامل آن به داخل سلول سرطانی توسط یک آزمایشگاه آلمانی تایید شده نیز در حال طی روند مطالعات روی موش های سرطانی و تزریق ترکیب داروئی است.
این نانو دارو نیز همانند قرص کورکومین پس از موفقیت در این آزمایش ها به تولید انبوده می رسد و در درمان سرطان های شایع در کشور از جمله سرطان سینه و دستگاه گوارش استفاده خواهد شد. ضمن اینکه به دلیل شناسایی خواص ضر سرطان زنجبیل و زعفران ، تحقیق بر روی این گیاهان دارویی نیز در حال انجام است.

انتهای پیام/

ارائه داروی ضدسرطان بر پایه گیاه زردچوبه در تبریز نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار