خبر/

جهانگیری: دشمنان با بحران‌های ساختگی دنبال برهم زدن آرامش کشور هستند

1400/02/07 - 21:09 - کد خبر: 41849 نسخه چاپی

نصر: معاون اول رییس‌جمهوری گفت: باید فریاد و صدای ما، فریاد و صدای رسیدگی به مسائل مردم و حرف و سخن دلسوزی برای مردم باشد تا کشور از بحران‌های ساختگی که دشمنان علیه ملت طراحی کرده اند، عبور کند.

به گزارش نصر، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در آیین افتتاح مراکز اورژانس کشور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در منطقه پرالتهاب خاورمیانه قرار گرفته است که در هر نقطه از آن دود و صدای گلوله بلند می شود، خاطرنشان کرد: در کشوری آرام و امن قرار داریم که گاهی موج های مختلفی بلند می شود تا آرامش کشور را بر هم بزند. مردم با توجه به مشکلات و گرفتاری ناشی از تحریم های اقتصادی آمریکا و شیوع بیماری کرونا به‌طور طبیعی این انتظار را از نخبگان، دلسوزان و صاحبنظران دارند که به حل مسائل کشور کمک کنند.
وی تأکید کرد: می توانیم با همدلی، هماهنگی و مهربانی از موج های مختلف عبور کنیم و نباید اجازه دهیم بحران هایی که دشمنان ملت طراحی می کنند کشور را وارد بحران های جدید کند.
معاون اول رییس جمهوری گفت: دلسوزان ملت به فکر ایران و حل مشکلات مردم باشند. می توانیم با اتکا به ظرفیت بالای موجود در کشور، مشکلات را در داخل حل کنیم و اجازه ندهیم که دشمنان، مردم را مأیوس کنند.
جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از کادر درمان کشور و تمام کسانی که در بخش سلامت به مردم به ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا خدمت رسانی می کنند، تأکید کرد: کادر پزشکی و بخش اورژانس در ۱۴ ماه شیوع بیماری کرونا، کاری ماندگار در تاریخ ایران انجام داد و هیچ گاه مردم ایران این ایام سخت را فراموش نمی کنند.
وی افزود: بخش هایی از کشور که در مقابله با ویروس کرونا و حفاظت و حراست از سلامت مردم ایستادگی کردند و در رأس آنها کادر درمانی کشور که سلامت خود را به خطر انداختند از سرمایه های کشور هستند که در این مسیر جان خود را اهدا کردند و به مقام شهادت نایل آمدند.
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به گزارش رییس سازمان اورژانس کشور درباره دستاوردها و اقدامات سازمان اورژانس در دولت تدبیر و امید تأکید کرد: این گزارش افتخار آمیز به معنای تکمیل زیرساخت های مورد نیاز سلامت کشور بود.
جهانگیری با اشاره به اینکه ایران نیز همانند اغلب کشورها در شرایط مخاطره آمیز طبیعی قرار دارد، گفت: در دولت دوازدهم، علاوه بر زلزله کرمانشاه که در سطح یک اتفاق جهانی بود و سیل خانمان سوز سال ۹۸ با دربرگیری ۲۵ استان کشور و همچنین شیوع بیماری کرونا در ۱۳ ماه گذشته، جمهوری اسلامی ایران با مخاطره جنگ اقتصادی آمریکا روبرو شد که تمام شئونات زندگی مردم ایران را در بر گرفت و امسال نیز طبق گزارش ها یکی از سال های خشکسالی در کشور است که امیدواریم با کمک خداوند بتوانیم از این مخاطرات عبور کنیم.
وی تأکید کرد: جامعه درگیر این مخاطرات انتظار دارد که نهادهای مناسب برای پاسخگویی از لحاظ فکری و اخلاقی وجود داشته باشد تا حداکثر خدمت رسانی به مردم در کشور انجام شود.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه در تمامی حوادث طبیعی، اورژانس اولین نهاد و دستگاهی است که حضور تعیین کننده برای کاهش آلام مردم دارد، افزود: باید وضع عملکرد و خدمت رسانی اورژانس در سطح قابل قبول باشد.
جهانگیری همچنین به گزارشی در زمینه وضعیت اورژانس کشور در ۲۰ سال گذشته اشاره و تأکید کرد: در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار زیادی در زمینه اورژانس هوایی، ریلی و زمینی و همچنین تهیه تجهیزات مورد نیاز این سازمان انجام شده است.
وی با اشاره به احساس مسئولیت اخلاقی تک تک کارکنان اورژانس در سراسر کشور افزود: فرد مصدوم در لحظه اول نیازمند حمایت روحی و معنوی است و دلسوزتر از از فرزند، پدر و همسر، کادر اورژانس در کنار فرد مصدوم حضور دارد و با تمام احساس و ظرفیت آماده کمک به بیماران است.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه باید جامعه به سمتی برود که در برخورد با این مخاطرات از تاب آوری و تحمل بالایی برخوردار شود و همدلی و همراهی مردم زیاد شود، تأکید کرد: این سرمایه بزرگ کشور است که در حادثه سیل و زلزله همه مردم ایران نسبت به هم دلسوز هستند و از استانی همانند سیستان و بلوچستان که با شرایط فقر درگیر است، کامیون اجناس مورد نیاز زلزله زدگان کرمانشاه را فراهم کردند و به غرب کشور منتقل کردند و این فرهنگ سرمایه بزرگی در اختیار کشور است و این روحیه ما را در انجام وظایف کمک می کند.
جهانگیری با اشاره به اینکه در زمان شیوع بیماری کرونا، دلسوزان مردم در اورژانس، در مقطعی در کنار بیماران گرفتار کرونا حاضر می شدند که همه اعضای خانواده آنها از آن فرد فاصله می گرفتند، ادامه داد: باید قدر نهاد و مرکزی همانند اورژانس را بدانیم و ارزش کار آنان زمانی مشخص می شود که نزدیکترین فرد خانواده، از فرد مبتلا به کرونا فاصله می گیرد اما انسان هایی همانند فرشته نجات بر سر بالین بیمار حاضر می شوند.
وی با یادآوری اقدامات دولت تدبیر و امید در زمینه سلامت و درمان کشور گفت: توسعه مراکز اورژانس در اقصی نقاط کشور و تجهیز مراکز از هفت به ۴۸ و به زودی به پنجاه مرکز و همچنین راه اندازی اورژانس های دریایی و ریلی و خرید آمبولانس بسیار ارزشمند است.
معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: بازسازی آمبولانس ها نمونه کار ملی در مقطعی است که به آن به شدت نیازمند بودیم و در دوران تحریم اقتصادی و تنگناهای ریالی و ارزی می توان با تکیه بر سرمایه انسانی کشور از امکانات موجود حداکثر بهره برداری را کرد.
جهانگیری با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در تکمیل زیرساخت های بهداشتی و درمانی کشور و ارائه خدمات در نقاط دور افتاده و مرزی کشور همانند میرجاوه تصریح کرد: باید در نظر داشت اگر امکانات کنونی که در دولت تدبیر و امید در کشور به وجود آمد، وجود نداشت و دچار ویروس کرونا می شدیم به چه شرایط سختی دچار می شدیم.
وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی و همچنین صددرصدی برخی بیمارستان ها می توان در دو ماه آینده ۱۲ هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت کشور اضافه کرد.
معاون اول رییس جمهوری همچنین به شیوع پیک چهارم کرونا اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بار اصلی بر دوش بیمارستان ها و کادر درمان است که می توان با توجه به نیروی انسانی زبده و پرستاران دلسوز در کنترل این بیماری در کشور گام های موثر و بهتری برداریم.
پیش از سخنان معاون اول رییس جمهوری، شش مرکز و پایگاه اورژانس در مشهد، همدان، ملایر، بابل، کنگاور، اراک و اصفهان با دستور معاون اول رییس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید.
در ادامه این مراسم نیز از چند جلد کتاب علمی در زمینه اورژانس پیش بیمارستانی و آموزش همگانی برای ۱۵ گروه هدف با حضور معاون اول رییس جمهوری رونمایی شد.
انتهای پیام/
جهانگیری: دشمنان با بحران‌های ساختگی دنبال برهم زدن آرامش کشور هستند خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار