محمود واعظی؛

ترکیه همواره همسایه مهم ایران بوده است

1400/02/06 - 14:52 - کد خبر: 41739 نسخه چاپی

نصر: رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی نقشه راه یک ساله کشورها برای توسعه روابط را مشخص می‌کند، گفت: گسترش روابط با همسایگان جایگاه بسیار مهمی در سیاست خارجی همه کشورها دارد و ترکیه همواره همسایه مهم ایران بوده و هست.

به گزارش نصر، محمود واعظی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی بیست و هشتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ترکیه با اشاره به برگزاری مجازی این نشست در روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه و با بیان اینکه برگزاری این جلسه در فضای مجازی نمی‌تواند به طور کامل اهداف نشست واقعی را محقق کند، گفت: به طور طبیعی برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک در فضای حقیقی، با دیدارها و گفت و گوهای متعدد با مقامات عضو چنین کمیسیون‌هایی همراه است که این دیدارها می‌تواند بسیاری از موانع کوچک و بزرگ بر سر راه گسترش تعاملات و روابط را از میان بردارد.
وی گزارش‌های ارائه شده از سوی مسوولان کمیته‌های مختلف این کمیسیون درباره رایزنی‌ها برای برگزاری موفق‌تر نشست مجازی کمیسیون را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: شیوع کرونا برای همه کشورها از جمله ترکیه و ایران و نیز تعاملات بین‌المللی مشکلاتی ایجاد کرده است که باید سعی کنیم با برگزاری چنین نشست‌ها و رایزنی‌هایی بر این مشکلات غلبه کنیم.
رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه، تصریح کرد: در تمام کمیسیون‌های مشترک همکاری که شرکت کرده یا ریاست آن را برعهده داشته‌ام، همواره بر حضور و ارتقای سهم بخش خصوصی در تعاملات تاکید زیادی داشته‌ام و در این نشست نیز باید برای تسهیل همکاری‌ها و روابط بخش‌های خصوصی ۲ کشور رایزنی کرده و نهایت تلاش خود را به کار بگیریم.
واعظی همچنین بر لزوم گسترش همکاری‌ها و تعاملات استان‌های همجوار مرزی دو کشور و اهمیت و تاثیر آن بر ارتقای سطح روابط دوجانبه تاکید کرد.
در این جلسه بهمن حسین‌پور دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه هم گزارشی از روند اقدامات و رایزنی‌های انجام گرفته برای برگزاری این نشست ارائه کرد.
انتهای پیام/
 ترکیه همواره همسایه مهم ایران بوده است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار