مرز مهران تا ۱۵ اردیبهشت بر روی مسافران بسته است

1400/02/05 - 10:29 - کد خبر: 41620 نسخه چاپی

نصر: استاندار ایلام گفت: مرز بین‌المللی مهران همچنان با کشور عراق تا ۱۵ اردیبهشت‌ بر روی مسافران بسته است.

به گزارش نصر، «محمد نوذری» در شصت و هفتمین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا، اظهار کرد: آغاز فعالیت بانک ها از یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه ساعت ۷:۳۰ بوده و از ساعت هشت تا ۱۲:۳۰ و با توجه به کاهش ساعت کاری، حضور کارکنان تمامی بانک ها به صورت ۱۰۰درصد است تا روند خدمات رسانی به مراجعان سریع‌تر انجام شود.
وی شلوغی بانک‌ها و تجمع مردم را یکی از مشکلات موجود عنوان و تصریح کرد: با تغییر ساعت کاری و حضور کامل کارکنان در مدت زمان ۱۰ روز این مشکل رفع شود.
استاندار ایلام از طرح تشدید نظارت بر بازار و اصناف خبر داد و گفت: در اجرای این طرح با توجه به کمبود تعداد بازرسان و از طرفی ضرورت نظارت مستمر بر بازار و اصناف، به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده است تا هر دستگاه یک نفر نیرو را برای به عنوان بازرس به اداره صنعت، معدن و تجارت معرفی کند و این افراد در مدت یک روز آموزش هایی را کسب و به صورت مستمر هم بر قیمت بازار در ماه رمضان و هم رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت لازم را خواهند داشت و در تمامی شهرستان‌ها نیز فرمانداران موظف به نظارت بر اجرای این طرح بوده که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
نوذری تصریح کرد: اگرچه روند بستری‌های کرونا در ایلام کاهش یافته ولی همچنان وضعیت مطلوب نیست و به وضعیت پایدار در این زمینه نرسیده‌ایم، افزود: در برخی شهرستان‌ها به ویژه ایوان وضعیت نامطلوب است که در این زمینه باید تصمیمات و برنامه ریزی دقیق اخذ شود.
استاندار ایلام به اعلام آمار وضعیت استان از نظر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عنوان نخستین استان کشور اشاره کرد و از دانشگاه علوم پزشکی استان خواست در این زمینه آمارهای دقیق را به وزارت بهداشت اعلام کنند.
نوذری در ادامه با اشاره به کاهش حضور کارکنان در محل کار با توجه به رنگ بندی شهرستان های استان، گفت: چنانچه کارکنان در ساعت اداری که دورکاری دارند و باید قرنطینه خانگی شوند به تفریح رفته و ناقض پروتکل‌های باشند مرتکب خلاف شده و به تمامی رسانه‌ها اعلام شده است چنانچه این کارکنان را مشاهده کنند اعلام گزارش کرده تا با آنها به علت تخلف برخورد قانونی شود.
وی گفت: در این زمینه پروتکل های بهداشتی بیش از گذشته باید رعایت شود و چنانچه سهل انگاری در این زمینه رخ دهد با ویروسی مواجه خواهیم بود که خیلی خطرناک تر و کشنده تر از ویروس انگلیسی است.
استاندار ایلام تاکید کرد: همچنان مرز بین‌المللی مهران با کشور عراق تا ۱۵ اردیبهشت‌ بر روی مسافران بسته است.
انتهای پیام/
مرز مهران تا ۱۵ اردیبهشت بر روی مسافران بسته است سایت تحلیلی خبری تابناک


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار