مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز اعلام کرد:

امحا و دفن روزانه ١۴ تُن پسماند عفونی و کرونایی

1400/02/01 - 11:43 - کد خبر: 41389 نسخه چاپی

نصر: نظارت دقیق بر نحوه بی‌خطر سازی پسماندهای بیمارستانی و عفونی و امحا پسماندهای کرونایی توسط سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز انجام می‌پذیرد.

به گزارش نصر، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز با اعلام این خبر گفت: مدیریت پسماندهای عفونی بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها، همچنین نحوه امحا پسماندهای کرونایی از جمله مهمترین چالش‌های پیش روی این سازمان بوده و نظارت دقیق بر چگونگی انجام آن ادامه دارد.
وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور و کلانشهر تبریز سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز نسبت به ضد عفونی و سالم سازی محیط فعالیت مرکز دفن پسماندهای شهرداری تبریز به صورت مداوم اقدام نموده و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی نسبت به امحا و دفن پسماندهای کرونایی اقدام نموده است.


 
اصغری تصریح کرد: در حال حاضر به طور میانگین روزانه بالغ بر ١۴ تن انواع پسماند عفونی و کرونایی در سطح شهر تبریز توسط ٢٨ بیمارستان تولید و پس از بی‌خطر سازی پسماندهای بیمارستانی تحویل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز جهت انجام عملیات امحا و دفن می‌گردد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز خاطر نشان کرد: در امحا پسماندهای عفونی و کرونایی با رعایت اصول HSE و فنی در طول عملیات دفن از آهک به مقدار لازم استفاده شده و پوشش دهی مناسب توسط شن و ماسه جهت دفن بهتر پسماند اعمال می‌گردد.
انتهای پیام/
امحا و دفن روزانه ١۴ تُن پسماند عفونی و کرونایی نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار