معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی:

نمایشگاه رینوتکس فرصتی برای شناسایی و رفع نیازهای صنعت آذربایجان‌شرقی است

1398/07/21 - 09:49 - کد خبر: 4091 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: نمایشگاه رینوتکس ۲۰۱۹، فرصتی برای مساله‌یابی، شفاف‌سازی و شناسایی نیازهای بخش صنعت و رفع آن‌هاست.

به گزارش نصر، علی جهانگیری روز شنبه در دیدار رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با وی افزود: هفتمین نمایشگاه بین”المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی موسوم به رینوتکس ۲۰۱۹ صرفا یک نمایشگاه برای به نمایش گذاشتن فناوری”ها نیست بلکه هدف از آن عرضه فناوری و در نتیجه عقد تفاهم”نامه و تجاری”سازی است.

وی با اشاره به ایجاد زون تخصصی نیازهای فناورانه در نمایشگاه امسال، اظهار داشت: با ایجاد این زون تلاش می”شود تا نیازهای بخش صنعت تا حد امکان شناسایی و در این نمایشگاه ارائه شود.

رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) با بیان اینکه موضوع نیازهای فناورانه بخش صنعت در دوره”های قبلی نمایشگاه هم مطرح بود، اظهار داشت: مشکل اصلی در این حوزه شفاف نبودن نیازها و عدم توانایی بخش صنعت در تبیین آنهاست.

جهانگیری، با تاکید بر اینکه نیازهای بخش صنعت باید به شکل مساله تعریف شود، ادامه داد: با فرهنگ سازی در این حوزه باید زمینه استفاده صاحبان صنایع از متخصصان امر فراهم شود.

وی گفت: به تمامی شرکت”ها و دستگاه”های دولتی تاکید شده که این نمایشگاه محل ارائه گزارش عملکرد نیست و باید نیازهای فناورانه مطرح شود تا در تعامل با پژوهش”گران و فناوران بتوان این نیازها را رفع کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان”شرقی ایجاد اکوسیستم فناوری را از دیگر اهداف برگزاری رینوتکس اعلام و یادآوری کرد: منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی ظرفیت مناسبی برای تحقق این امر بوده و چتری حمایتی و نهادی هماهنگ” کننده برای شرکت های پژوهشگر و فناورانه است.

جهانگیری، افزود: تحقق اهداف منطقه ویژه علم و فناوری نه وابسته به بودجه دولتی است نه مصوبه رسمی بلکه این امر نیازمند تغییر نگرش به مقوله علم و فناوری است.

وی گفت: همه دستگاه”ها و دانشگاه”ها باید نگاه بخشی را کنار گذاشته و امکانات خود را در خدمت اکوسیستم فناوری قرار دهند که این موضوع به طور قطع به نفع توسعه استان و کشور است.

وی خواستار حضور فعال پارک علم و فناوری به عنوان مسئول زون تخصصی نیازهای فناورانه شد و بر تعامل این پارک با پارک”های علم و فناوری کشورهای منطقه و دعوت از آنها برای حضور در این نمایشگاه تاکید کرد.

هفتمین نمایشگاه بین”المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به «رینوتکس ۲۰۱۹» سیزدهم تا هفدهم آبان سال جاری در ۱۸ بخش در محل نمایشگاه بین”المللی تبریز برگزار می شود.

انتهای پیام/

نمایشگاه رینوتکس فرصتی برای شناسایی و رفع نیازهای صنعت آذربایجان‌شرقی است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار