خبر/

کرونایی‌هایی شناسایی شده در آذربایجان‌شرقی ۲۰ درصد افزایش یافت

1400/01/22 - 22:38 - کد خبر: 40743 نسخه چاپی

نصر: رییس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان‌شرقی گفت: موارد بیماران کرونایی شناسایی شده در این استان نسبت به روزهای اول سال جاری بیش از ۲۰ درصد افزایش دارد.

به گزارش نصر، سیمین خیاط زاده روز یکشنبه در گفت وگویی افزود: در حالی که در روزهای آخر سال گذشته و ابتدای سال جاری موارد مثبت شناسایی شده کرونایی در استان به زیر ۱۰ درصد رسیده بود، اما این آمار امروز به بیش از ۳۰ درصد رسیده است که بسیار نگران کننده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون شرایط شیوع ویروس کرونا در آذربایجان شرقی وارد پیک کامل شده است و به تدریج به سمت قله پیک در حال حرکت است که اگر روند کنونی تداوم یابد، مشکلات بسیار زیادی در حوزه سلامت به وجود خواهد آمد.
خیاط زاده از بی توجهی مردم به شیوه نامه های بهداشتی انتقاد و یادآوری کرد: متاسفانه با وجود اعلام وضعیت قرمز در اغلب شهرهای آذربایجان شرقی و کلانشهر تبریز، همچنان عده ای از مردم به مقررات اعلام شده بی توجهی نشان می دهند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعدادی از مغازه های گروه ۲ و ۳ در سطح شهر تبریز باز بوده و به اعلام شرایط قرمز این شهر بی توجهی نشان می دهند.
خیاط زاده از آحاد مردم آذربایجان شرقی درخواست کرد تا حد امکان و به جز موارد بسیار ضروری از خانه های خود خارج نشوند و در صورت خروج  از منزل حتما" از ماسک استفاده کنند چون در شرایط کنونی استفاده از ماسک تنها راه پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس کروتا است.
انتهای پیام/
کرونایی‌هایی شناسایی شده در آذربایجان‌شرقی ۲۰ درصد افزایش یافت خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار