هشدار مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی درباره خطر وقوع سیل

1400/01/21 - 22:15 - کد خبر: 40680 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی نسبت به احتمال وقوع سیل و آذرخش در مناطق مختلف استان هشدار داد و از مردم و سازمان های مسوول خواست برای جلوگیری از هر گونه خسارت جانی و مالی، هشدارها را جدی بگیرند.

به گزارش نصر، محمدباقر هنربر روز شنبه در گفت و گویی افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی شدید از امروز و ادامه آن تا عصر دوشنبه در همه مناطق آذربایجان شرقی به ویژه ارسباران، از مردم عزیز درخواست می شود ضمن اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، سازه های سبک و تابلوهای تبلیغاتی موجود در سطح شهر و روستاها را محکم کنند.
وی، خودداری از اسکان و اتراق در بستر، حاشیه و حریم رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در حین عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و خودداری از صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی را از دیگر ضرورت های مواجهه با سامانه بارشی جدید در آذربایجان شرقی دانست.  
هنر بر همچنین خواستار خودداری شهروندان از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی و مراتع و تخلیه ساکنین منازل تحت تاثیر از سامانه بارشی و اسکان اضطراری آنان در مکان های امن در صورت نیاز شد.
وی همچنین از کشاورزان و باغداران و نیز دامداران آذربایجان شرقی درخواست کرد برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگوار، توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی را جدید بگیرند.
هنربر در ادامه، هر گونه همکاری مردم با نیروهای امدادی، راهداری ها، پلیس راهور و پلیس راه را در شرایط جوی نامساعد ضروری دانست.
وی با اشاره به صدور چند فقره هشدار جوی در ساعات گذشته توسط اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی و سایر نهادهای مرتبط، در توصیف سامانه بارشی مورد انتظار گفت: با ورود این سامانه، وزش باد شدید، به ویژه پنجشنبه تا بعد از ظهر جمعه، مورد انتظار است.
وی، رگبار باران و رعد و برق، به ویژه در روز شنبه را از دیگر تبعات ورود سامانه بارشی جدید به آذربایجان شرقی دانست.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی همچنین آبگررفتگی معابر عمومی، احتمالی سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، شکستن درختان و سقوط اجسام  از ساختمان های نیمه کاره را از دیگر مخاطرات ورود سامانه بارشی جدید به استان برشمرد.
انتهای پیام/
هشدار مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی درباره خطر وقوع سیل خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار