خبر/

دریادار خانزادی با فرماندهان نیروی‌های دریایی روسیه، قزاقستان و آذربایجان دیدار کرد

1398/07/18 - 16:12 - کد خبر: 3973 نسخه چاپی

نصر: فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز بصورت جداگانه با فرماندهان نیروی دریایی روسیه، آذربایجان و قزاقستان دیدار کرد.

 به گزارش نصر به نقل از  ایلنا، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه نشست فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حوزه خزر در روسیه، صبح امروز بصورت جداگانه با فرماندهان نیروی دریایی روسیه، آذربایجان و قزاقستان دیدار کرد.

امیر دریادار خانزادی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی روسیه گفت: خلیج فارس بسیار امن است  و برای تامین امنیت آن نیاز به کشورهای فرامنطقه”ای نیست.

وی با اشاره ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس اضافه کرد: کشورهای فرامنطقه”ای به بهانه تأمین امنیت عبور و مرور کشتی”های تجاری در تنگه هرمز و خلیج فارس اقدام به تشکیل یک ائتلاف کردند، اما بدانند این توطئه های پلید آن ها به شکست خواهد انجامید.

 فرمانده نیروی دریایی روسیه نیز گفت: غیر از کشورهای فرامنطقه”ایی هیچ کشوری در خلیج فارس  ناامنی ایجاد نمی کند.

وی با بیان اینکه ناوگروه روسیه در رزمایش مشترک که به زودی در اقیانوس هند برگزار می”شود شرکت خواهد کرد تصریح کرد: اجرای رزمایش مشترک برای صلح در منطقه و نمایش آمادگی رزمی و هماهنگی بیشتر کشورهای شرکت کننده است.

همچنین دو طرف به داشتن تهدیدات مشترک و لزوم گفت”وگو و هماهنگی بیشتر در حوزه های عملیاتی ،برگزاری رزمایش سه جانبه در اقیانوس هند با چین ،برگزاری رزمایش امداد و نجات در خزر و ... تاکید کردند.

امیر دریادار خانزادی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی قزاقستان نیز، بر  همکاری در حوزه های آموزشی، فنی، بازدید ناوگروه”ها و به اشتراک گذاری توانمندی”ها تاکید کرد.

فرمانده نیروی دریایی قزاقستان نیز، داشتن پیشینه تاریخی و روابط دوستی با ایران را بسیار حائز اهمیت خواند و بر آمادگی کشورش برای دریافت ناوگروه”ها .بهره”گیری از طرفیت های فنی در ساخت یگان”های شناوری تاکید کرد.

همچنین فرماندهان نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی آذربایجان بر ادامه همکاری”ها و پیگیری موارد مطرح شده در دیدار اخبر طرفین در تهران تاکید کردند.

انتهای پیام/

دریادار خانزادی با فرماندهان نیروی‌های دریایی روسیه، قزاقستان و آذربایجان دیدار کرد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار