رییس فدراسیون کبدی خبر داد:

نگاه کبدی ایران به سکوهای بین‌المللی

1398/07/17 - 10:25 - کد خبر: 3819 نسخه چاپی

نصر: رئیس فدراسیون کبدی گفت: میزبانی مسابقات کبدی جوانان جهان فرصتی برای کسب سکوهای قهرمانی و کرسی‌های بین‌المللی است و جایگاه ایران را در عرصه بین‌المللی مستحکم می‌کند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، عباس اورسجی امروز در گفت و گویی اظهار داشت: مسابقات کبدی جوانان جهان با حضور ۱۶ کشور از ۱۸ تا 25 آبان در جیزه کیش برگزار می‌شود. هند، پاکستان سریلانکا، بنگلادش، مالزی، دانمارک، کنیا، اوگاندا، افغانستان، ترکمنستان، اندونزی، چین تایپه، عراق کانادا، تایلند کشورهایی هستند که در این رقابت‌ها حضور می‌یابند.

وی میزبانی این رقابت‌ها را مسیری برای پیشبرد اهداف کبدی در جهان دانست و افزود: برای آنکه جایگاه ایران در جهان مستحکم شود، پیشنهاد برگزاری نخستین دوره مسابقات جهانی جوانان را دادیم. این امر می‌تواند ایران را به سکوهای قهرمانی و کرسی‌های بین المللی برساند.  

رئیس فدراسیون کبدی درخصوص سطح این رقابت‌ها، عنوان کرد: سطح این مسابقات بسیار بالا است و کشورهای قدرتمندی همچون هند، اندونزی، بنگلادش، سریلانکا، تایلند و مالزی از رقبای قدر ایران محسوب می‌شوند. عراق هم به جمع این تیم‌ها پیوسته و در مسابقات قهرمانی آسیا مقام سوم را بدست آورد. البته کبدی‌کاران جوان ایرانی نیز خوب هستند  و دسترسی به مدال برای آنان دشوار نیست.

وی یادآور شد: کبدی ایران در جایگاه بسیار بالایی در جهان قرار دارد. ورزشکاران ایران در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا در اندونزی موفق به کسب مدال طلا شدند. کبدی‌کاران ما هندوستان یکی از قدرتمندترین تیم‌های دنیا را شکست دادند. هند هشت هزار باشگاه رسمی و غیررسمی دارد و کبدی ورزش اول  این کشور محسوب می‌شود و جای کریکت را گرفته است. این کشور برنامه‌یزی خوبی روی کبدی دارد و اگر ۱۰ تیم ملی درست کند همه آنها قوی هستند.

اورسجی ادامه داد: کره جنوبی نیز آکادمی را برای ورزش کبدی ایجاد کرده است و سرمایه‌گذاری زیادی در این زمینه در مردان و زنان انجام می‌دهد. کره جنوبی به دلیل آنکه در حال برگزاری فستیوال چند رشته ورزشی است، نتوانست در این مسابقات شرکت کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: جوانان ما تا ۱۸ آبان، دو مرحله دیگر در اردو بسر می‌برند و از آمادگی جسمانی خوبی برای مسابقات کبدی جوانان جهان برخوردار هستند.

رئیس فدراسیون کبدی درخصوص برنامه‌های پیش روی فدراسیون کبدی گفت: این هفته برای حضور اجلاس جهانی هندوستان، عازم این کشور می‌شوم و در آنجا تقویم مسابقات بین‌المللی بزرگسالان زن و مرد بسته می‌شود. همچنین پس از برگزاری رقابت‌های کبدی جوانان جهان، لیگ برتر مردان و زنان آغاز خواهد شد. نخستین دوره مسابقات کارگری کشور در بخش کبدی نیز برپا می‌شود.

انتهای پیام/

نگاه کبدی ایران به سکوهای بین‌المللی نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار