معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل؛

فرهنگ استفاده از فضای مجازی در استان اردبیل نهادینه می‌شود

1398/07/16 - 17:36 - کد خبر: 3807 نسخه چاپی

نصر: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: برای نهادینه شدن فرهنگ صحیح استفاده از فضای مجازی به عنوان یک فرصت رسانه‌ای با برگزاری همایش ها و برنامه‌های آموزشی در تلاش هستیم.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، قریب منوچهری امروز در همایش سواد رسانه‌ای استان اردبیل در خلخال افزود: با توجه به افزایش روزافزون شبکه‌های اجتماعی و فراگیر شدن استفاده از این شبکه‌ها در بین آحاد مختلف جامعه و نفوذ رسانه‌های مجازی در زندگی شخصی و اجتماعی افراد نیاز به افزایش سواد رسانه‌ای به‌ عنوان راهکاری برای واکسینه کردن اعضای جامعه در مقابل آسیب‌های این پدیده جدید و در دسترس مردم به‌ شدت احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت بی‌توجهی به این مقوله مهم اجتماعی می‌تواند عواقب ناگواری را در آینده برای کابران فضای مجازی بدنبال داشته باشد، گفت: این همایش در کنار سایر اقدامات فرهنگی در دست اقدام یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب اجتماعی رسانه و فضای است.

وی اظهار داشت: جعل هویت در شبکه‌های اجتماعی و به طبع آن جلب اعتماد کاربران و احساس گمنامی در فضای مجازی از زمینه‌های اصلی ارتکاب جرم در این فضا و زمینه‌ساز ایجاد آسیب‌های اجتماعی بی‌شمار برای کاربران این فضا است.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین همایش‌هایی برای آگاهی آحاد مختلف جامعه از خطر و تهدید فضای مجازی در کنار معرفی این فضا به عنوان فرصتی برای رشد مسائل رسانه‌ای ضروری بنظر می‌رسد، از برگزاری این همایش در مراکز سایر شهرستان‌های استان اردبیل خبر داد.

همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی که با موضوع افزایش سواد رسانه‌ای و کنترل آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی و با حضور علاقه‌مندان و فعالان رسانه‌ای خلخال در مجتمع فرهنگی و هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار و موضوعات مربوط به آگاهی از نحوه و چگونگی استفاده درست از فضای مجازی  و نیز راهکارهای درک ،تفهیم ،تفسیر ، ارتباط با مخاطب ،نحوه تبادل نظر مصون ماندن از آسیب‌های این پدیده جدید اجتماعی از طریق کارشناسان اعزامی از مرکز استان برای شرکت‌کنندگان تشریح و تدریس شد.

انتهای پیام/

فرهنگ استفاده از فضای مجازی در استان اردبیل نهادینه می‌شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار