با موضوع درخواست تنسيق امور مربوط به حق الزحمه طراحی در نظام مهندسی صورت گرفت:

نامه هزار نفر از مهندسان به رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

1399/11/27 - 16:24 - کد خبر: 37853 نسخه چاپی

نصر: بالغ بر یک هزار نفر از مهندسان آذربایجان شرقی با امضای الکترونیکی نامه ای خواستار تنسيق امور مربوط به حق الزحمه طراحی در نظام مهندسی شدند.

به گزارش نصر، در متن نامه درخواست تنسيق امور مربوط به حق الزحمه طراحی در نظام مهندسی آذربایجان شرقی خطاب به علی طوماری رئیس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی آمده است:
بحث واقعی شدن خدمات مهندسی و احقاق حقوق حقه جامعه مهندسی همواره جزو مطالبات این قشر فرهیخته بوده و هست، ولیکن در این بین بحث خدمات طراحی همواره از مغفول مانده ترین بخش های خدمات مهندسی بوده است.
در حالیکه همه ما به این موضوع واقف هستیم که داشتن یک ساختمان ایمن و استاندارد از جنبه های معماری ، سازه ای و تأسیساتی مستلزم داشتن یک طراحی صحیح و مطابق ضوابط و مقررات ملی ساختمان است.
بر همگان مبرهن است که انجام خدمات مناسب نیز مستلزم دریافت حق الزحمه مناسب و قانونی و مصوب است لذا از آن مقام محترم و هیأت مدیره محترم در راستای مهم ترین وظیفه سازمان یعنی تنسيق امور اعضا موارد ذیل را خواستاریم:
١- الزام صدور و واریز فیش صددرصد حق الزحمه طراحی طبق تعرفه مصوب برای مالکین و پس از آن دریافت پنج درصد این مبلغ به عنوان کنترل نقشه از طراحان پروژه مطابق قانون در سطح تمام استان
 ۲- ایجاد ساز و کار لازم جهت الزام به اجرا شدن بند یک و راهکار مناسب جهت پرداخت فیش مذکور در کوتاه ترین زمان ممکن
 ٣- اجرای کامل ماده چهارم مبحث دوم مقرات ملی ساختمان در خصوص طراحی که تا کنون مغفول واقع شده است.
انتهای پیام/
نامه هزار نفر از مهندسان به رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی نصر

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   داود خدامحمدی   2 هفته پیش  

حق الرحمن توسط نظام دریافت شود
پژوهشیار