معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تاکید کرد:

خودداری از نزدیک شدن به پرندگان وحشی به دلیل احتمال شیوع آنفلوآنزای پرندگان

1399/11/26 - 15:52 - کد خبر: 37781 نسخه چاپی

نصر: معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از اهالی استان در خواست کرد که به‌دلیل امکان شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، از نزدیک شده به پرندگان وحشی جدا خودداری کنند.

به گزارش نصر، داود غنی پور گفت: به‌دلیل مشاهده بیماری آنفلوآنزای فوق حاد در کشورهای همسایه و وجود کریدورهای مشترک پروازی پرندگان، از دوستداران محیط زیست و اهالی استان درخواست داریم از نزدیک شدن به هر گونه پرنده وحشی جدا خودداری کنند.
وی افزود: با توجه به وقوع موارد بیماری و تلفات در پرندگان وحشی مهاجر بر اثر آنفلوآنزا، در برخی از استان‌های کشور صید، شکار و عرضه پرندگان وحشی ممنوع اعلام شده است.
وی گفت: در راستای برنامه ملی کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، مراقبت در پرندگان وحشی با هدف تشخیص به موقع و محافظت از جمعیت طیور کشور به صورت فعال درحال انجام بوده و همچنین تیم‌های مشترک حفاظت محیط زیست و دامپزشکی استان نیز به صورت شبانه روزی در حال رصد و پایش مناطق استان هستند.
به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، غنی‌پور از مردم استان درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تلفات پرندگان وحشی مراتب را به نزدیک‌ترین پاسگاه محیط بانی و یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها اطلاع دهند.
انتهای پیام/
 خودداری از نزدیک شدن به پرندگان وحشی به دلیل احتمال شیوع آنفلوآنزای پرندگان نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار