خبر/

از سه شنبه غلظت آلاینده‌های جوی در آذربایجان‌شرقی افزایش می‌یابد

1399/11/20 - 12:38 - کد خبر: 37477 نسخه چاپی

نصر: رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در پی آلودگی و کاهش کیفیت هوا، غلظت آلاینده‌های جوی از فردا - سه‌شنبه - افزایش می‌یابد.

به گزارش نصر، محمد امیدفر با بیان اینکه پایداری هوا از فردا تا اواخر شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت، افزود: این وضعیت موجب کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان به ویژه تبریز می شود.
وی اظهار کرد: با پایدار ماندن این وضعیت و افزایش آلودگی هوا، شرایط ناسالمی برای تمام گروه های سنی ایجاد می شود و در برخی مناطق کاهش دید و کیفیت هوا اتفاق می افتد.
رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی توصیه کرد: کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی در این روزها از تردد غیرضروری در سطح شهر به ویژه مناطق آلوده خودداری کنند.
امیدفر همچنین خواستار مدیریت کاهش تردد خودروها، کنترل فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده جوی و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان شد.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
در کلان شهر ۱.۸ میلیون نفری تبریز هشت ایستگاه سنجش کیفیت هوا وجود دارد.
انتهای پیام/
از سه شنبه غلظت آلاینده‌های جوی در آذربایجان‌شرقی افزایش می‌یابد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار