با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

۱۵۵روستای زنجان بهره‌برداری از اینترنت وشبکه ملی اطلاعات را آغاز کردند

1399/11/20 - 11:35 - کد خبر: 37471 نسخه چاپی

نصر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تلاش های انجام شده هم اکنون ۱۵۵ روستای استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۱۳۴ میلیارد تومان بهره برداری از اینترنت و شبکه ملی اطلاعات را آغاز کردند.

به گزارش نصر، محمدجواد آذری جهرمی روز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر ۹۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت پرسرعت متصل هستند و با این شرایط هم اکنون ۱۶ درصد از اهداف برنامه ششم جلوتر هستیم.
وی با بیان اینکه شیوع کرونا شرایطی را پیش آورد که میزان بهره مندی ها از اینترنت پاسخگو نبود، یادآورشد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان فعالیت دولت دوازدهم همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت پرسرعت متصل خواهند شد.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: به لحاظ جمعیتی هم اکنون ۹۸ درصد جمعیت روستایی کشور به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و تلاش می شود تا پایان دولت ۲ درصد جمعیتی و ۴ درصد روستاها بالای ۲۰ خانوار باقی مانده نیز به این شبکه متصل شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان زنجان پروژه دسترسی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه ملی اطلاعات را افتتاح کرد.
میزان دسترسی به اینترنت پرسرعت در زمان سفر شهریورماه سال جاری وزیر ارتباطات به استان زنجان ۶۴ درصد بود که با افتتاح پروژه‌های روستایی امروز به ۸۶ درصد رسید.
در سفر شهریورماه سال جاری وزیر ارتباطات به استان زنجان و با توجه به مشکلات ارتباطی روستاهای این استان، آذری جهرمی به مردم این روستاها قول داد تا چند ماه آینده مشکلات ارتباطی این روستاها مرتفع شود.
مراسم افتتاح توسعه ارتباطات روستایی در روستاهای آهار مشکین شهرستان خدابنده، روستای پری و قره گل ماهنشان و روستای لگاهی شهرستان زنجان به‌صورت آنلاین و به نمایندگی از ۱۵۵ روستای این استان برگزار شد.
 شهرستان ماهنشان که با ۲۷ درصد در استان زنجان بیشترین عقب‌ماندگی را در حوزه ارتباطات روستایی دارا بود با افتتاح طرح‌های روستایی امروز، میزان دسترسی روستاهای این شهرستان به ۶۳ درصد رسید که با اعلام امروز وزیر ارتباطات تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ صد در صد روستاهای شهرستان ماهنشان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا می‌کنند.
انتهای پیام/
۱۵۵روستای زنجان بهره‌برداری از اینترنت وشبکه ملی اطلاعات را آغاز کردند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار