خبر/

چهار شهر استان زنجان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند

1399/11/18 - 15:32 - کد خبر: 37353 نسخه چاپی

نصر: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طی هفته گذشته همه شهرهای این استان به جز شهر زنجان در وضعیت آبی کرونایی قرار داشتند که بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این تعداد به چهار شهر رسیده است.

به گزارش نصر، پرویز قزلباش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از مجموع هشت شهرستان استان، وضعیت کرونایی چهار شهر آبی و چهار شهر دیگر همچنان زرد است.
وی اضافه کرد: هم اکنون رنگ کرونایی شهرهای خرمدره، سلطانیه، ماهنشان و ایجرود آبی است و شهرهای زنجان، ابهر، طارم و خدابنده در وضعیت زرد قرار دارند.
قزلباش اظهار داشت: با گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا تاکنون یک‌هزارو ۱۴۴ نفر در استان زنجان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند و روز گذشته ۲ مورد فوتی در زنجان به ثبت رسید.
این مسوول ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۴۴ هزارو ۸۷۷ نفر رسیده است.
وی یادآوری کرد: در زمان حاضر شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان‌های این استان روند نزولی به خود گرفته است بطوری که نیمی از  شهرهای استان رنگ زرد کرونایی و نیمی دیگر در وضعیت آبی قرار گرفته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای ۶ هزار و ۸۳۷ نفر در استان زنجان به کووید - ۱۹ ثابت شده و پنج هزار و ۶۴۵ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
قزلباش  افزود: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- ۱۹ همچنین مشکوک ۱۹ هزارو ۲۹۶ نفر است که شمار بستری روز  گذشته به عدد ۹ رسید.
وی با تاکید بر اینکه شرایط کرونایی کنونی استان شکننده بوده  و در صورت بی توجهی و غفلت از پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری شرایط اوج بیماری را در ماه اسفند شاهد خواهیم بود خاطرنشان کرد: بر این اساس از هموطنان درخواست می شود همچنان نکات بهداشتی توصیه شده را رعایت کنند تا از وقوع پیک بعدی بیماری جلوگیری شود.
انتهای پیام/
چهار شهر استان زنجان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار