امام جمعه تبریز؛

تداوم برجام تنها منوط به رفع فوری تحریم‌هاست

1399/11/17 - 15:00 - کد خبر: 37299 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: برجام تنها با رفع فوری تحریم‌ها قابل تداوم بوده و بدون آن هیچ خاصیتی ندارد.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «برجام هیچ خاصیتی برای ما ندارد مگر اینکه به رفع تحریم‌ها بیانجامد و بدون آن نه برجام و نه بازگشت آمریکا به برجام تاثیر ندارد»، افزود: آمریکا می‌تواند با این شرایط به برجام برگردد و مذاکرات فقط باید در موضوعات هسته‌ای و در قالب ۵+۱ باشد.
وی با بیان اینکه مذاکرات دو جانبه بین ایران و آمریکا منتفی است، اظهار داشت: ما نتیجه شیرین خنثی‌سازی تحریم در صنایع دفاعی را چشیده‌ایم و اکنون نوبت خنثی‌سازی تحریم ها در عرصه اقتصادی است و مسوولان باید در اجرای رهنمودهای رهبری از این مسیر و خطوط ترسیمی ایشان خارج نشوند.
خطیب جمعه تبریز با اشاره به توهم حداکثری بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا گفت: بایدن در حال حاضر با ساختار چند بعدی از تحریم‌ها علیه ایران مواجه است چراکه ترامپ از برجام خارج شد و هزینه تشدید تحریم و خروج از برجام را برای خود و حزبش خرید و کار بایدن را راحت کرده است و حالا بایدن نه می تواند تحریم جدیدی علیه ایران وضع کند و نه علاقه‌ای برای رفع تحریم‌ها دارد.
حجت الاسلام آل هاشم، ادامه داد: بهترین راه برای بایدن بازی با تحریم ها و تعلل در اعمال سیاست‌های خود در این زمینه است تا به خیال خود ایران را در حالت انتظار قرار دهد و بعد از مدتی چند تحریم کم اثر را رفع کند و با چند امتیاز دهی برجامی به برجام برگردد و در نهایت برجام ۲ و سه را مطرح و به نوعی شرط گذاری برای رفع تحریم ها را مطرح کند.   
وی با تاکید بر اینکه آمریکا بدنبال دادن امتیارات ناچیز برای واداشتن ایران به انفعال و اجماع‌سازی در اروپا و شورای امنیت و آژانس است، یادآوری کرد: در شرایط کنونی و در مواجهه با این شرایط باید از تمام مسوولان ارشد و میانی،  رسانه‌ها و نخبگان کشور یک صدای واحد شنیده شود و هیچ کسی حق ندارد علامت از ضعف و نشان از وادادگی در رفتار خود بروز دهد که موجب جسارت دشمن شود و در این میان مسوولان نقش اول را دارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با ابراز تاسف از عدم تصویب کلیات طرح شفافیت  آرا، گفت: این طرح  با ۱۵۳ رای موفق،  ۶۳ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از دستور جلسه خارج مجلس شورای اسلامی شد و فقط سه رای می‌خواست تصویب شود.
حجت الاسلام آل هاشم، با قدردانی از ۱۵۳ نماینده که برای طرح شفاف سازی آرای نمایندگان رای موافق دادند، یادآوری کرد: رییس مجلس شورای اسلامی مطرح کرده است که این طرح با رد ایرادات احتمالی دوباره به مجلس باز می‌گردد.
وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت خودرویی برگزار می شود و باید در کنار گرامیداشت این روز برکات این انقلاب از جمله استقلال نظامی، فرهنگی نیز در جامعه مطرح شود.
انتهای پیام/
تداوم برجام تنها منوط به رفع فوری تحریم‌هاست خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار