ظریف در دیدار با وزیر خارجه عراق:

پایان حضور آمریکا در منطقه بهترین واکنش به ترور شهید سلیمانی است

1399/11/15 - 14:50 - کد خبر: 37183 نسخه چاپی

نصر: وزیر امور خارجه گفت: پایان دادن به حضور آمریکا در منطقه بهترین واکنش به ترور شهید سلیمانی و همرزمانش است.

به گزارش نصر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز (چهارشنبه) با «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق که در راس هیئتی به کشورمان سفر کرده است پیرامون آخرین تحولات روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کردند
ظریف در این دیدار با قدردانی از پیگیری روند قضایی ترور سرداران شهید سپهبد سلیمانی و ابو مهدی المهندس از سوی ودولت عراق، ابراز امیدواری کرد عاملان و آمران این اقدام جنایتکارانه از طریق پیگیری‌های قضایی به سزای اعمال جنایتکارانه و خسارت بار خود برسند.
وی افزود: پایان دادن به حضور نیروهای آمریکا در منطقه بهترین واکنش به این اقدام تروریستی خواهد بود.
وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، ابراز امیدواری کرد: توافقات سفر رئیس جمهور کشورمان به عراق در حوزه‌های مختلف دو جانبه در خصوص شهرک‌های صنعتی، بازارچه‌های مرزی، رفت و آمد تجار و زوار، حمل و نقل کالا و مطالبات و موضوعات بانکی در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسد.
«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار رفت و آمدهای هیئتهای دو کشور را نشانگر اهتمام دو طرف به روابط فیمابین دانست و با مرور بر موضوعات روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف دیدگاه طرف عراقی در این موراد را تشریح کرد.
وزیر امور خارجه عراق در این دیدار توجه ویژه «الکاظمی» نخست وزیر عراق نسبت به پیگیری و سازماندهی روابط دو کشور را مورد تاکید قرار داد.
انتهای پیام/
 پایان حضور آمریکا در منطقه بهترین واکنش به ترور شهید سلیمانی است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار