رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

450 بیمار کرونایی در آذربایجان‌شرقی بستری هستند

1399/11/13 - 13:50 - کد خبر: 37035 نسخه چاپی

نصر: رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند کاهشی بستری های کرونایی در آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون ۴۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش نصر، محمدحسین صومی روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ نفر به علت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شدند و ۲ نفر هم فوت کرده اند.
وی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح شهید قاسم سلیمانی در آذربایجان شرقی گفت: با اجرای این طرح، روزانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ نفر مبتلا به کرونا در استان شناسایی می‌شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: هم اکنون شیوع این بیماری در استان در حال کنترل است، اما تداوم این شرایط به همکاری مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی بستگی دارد.
آذربایجان شرقی تا قبل از اعمال طرح جامع محدودیت های کرونایی، در رتبه های نخست کشور از نظر ابتلا، بستری و فوتی های کرونا قرار داشت، اما با اجرای این طرح در یک ماه اخیر بیماری کویید ۱۹ در آن به کنترل در آمده است، به گونه ای که تعداد بستری ها از یکهزار و ۸۰۰ نفر به زیر ۵۰۰ نفر و تعداد فوتی های به زیر ۱۰ نفر در شبانه روز کاهش یافته است.
انتهای پیام/
450 بیمار کرونایی در آذربایجان‌شرقی بستری هستند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار