عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

کنسرسیوم تولید خودرو با برند آذربایجان ایجاد می‌شود

1399/11/10 - 17:33 - کد خبر: 36873 نسخه چاپی

نصر: سخنگو و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با هم افزایی و مشارکت فعالان صنعت خودرو در آذربایجان شرقی، کنسرسیوم تولید خودرو با برند آذربایجان در تبریز ایجاد می‌شود.

به گزارش نصر، محمدحسین فرهنگی اظهار کرد: از چند سال پیش تبریز به عنوان قطب سوم خودرو در کشور مطرح شده و ایجاد کنسرسیوم تولید خودرو برای تحقق این هدف شکل می‌گیرد.
وی افزود: مسئولان مربوطه آذربایجان شرقی و مدیران موفق بخش تولید استان در نشست مشترکی مسؤولیت شکل‌گیری این کنسرسیوم را بر عهده گرفتند.
فرهنگی تاکید کرد: اینکه مونتاژ موقتی خودرو ایجاد کنیم مناسب تبریز و آذربایجان نیست و در واقع هدف ما را تأمین نمی‌کند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: برای ایجاد قطب سوم خودرو در تبریز زیرساخت‌ها آماده نبود ولی اکنون زیرساخت‌های آن به لحاظ مسائل حقوقی و مالکیتی مهیا شده است.
فرهنگی یادآوری کرد: اقدامی مؤثر خواهد بود و آثار مثبت در پی خواهد داشت که به‌صورت زیرساختی و زیربنایی انجام شود بر این اساس با ساخت خودروی برند آذربایجان توسعه صنعتی، اقتصادی و اشتغال مناسب در منطقه ایجاد می‌شود.
۱۳ واحد خودرو سازی و واحدهای متعدد صنایع فولاد در استان آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند و ۳۵ درصد قطعات خودرو در این استان تولید می‌شود.
انتهای پیام/
 کنسرسیوم تولید خودرو با برند آذربایجان ایجاد می‌شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار