مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل؛

سه هزار و ۶۸۶ تن پای مرغ از اردبیل صادر شد

1398/07/14 - 17:36 - کد خبر: 3685 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از صادرات سه هزار و ۶۸۶ تن پا و پنجه مرغ از این استان طی ۱۳۴ فقره گواهی بهداشتی حمل بین المللی در ۱۲ماه گذشته به ویتنام خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، صادق صالحی امروز به مناسبت هفته دامپزشکی در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل مرغوبیت بالا و رعایت استانداردهای بهداشتی و دامپزشکی  پای مرغ تولیدی استان اردبیل مشتریان زیادی دارد.

وی بیان کرد: دامپزشکی استان به سیستم یکپارچه قرنطینه مرزی کشور متصل است و همه مجوزهای بهداشتی و قرنطینه‌ای حمل و جابجایی دام و فرآورده‌های خام دامی پس از انجام آزمایش‌ها و نمونه‌برداری‌های لازم صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه ترکیه یکی از کشورهای واردکننده آلایش غیرخوراکی از استان اردبیل است، اظهار داشت: از اردبیل در طول یک سال گذشته هزار و ۶۸۰ تن آلایش غیرخوراکی دامی طی ۷۰ فقره گواهی حمل بهداشتی بین المللی دامپزشکی به این کشور صادر شده است.

وی افزود: در این مدت حدود دو میلیون قطعه جوجه یک روزه گوشتی به مقصد کشورهای آذربایجان ، ارمنستان ، افغانستان و ترکمنستان طی ۶۶ فقره گواهی حمل بهداشتی صادر شده و اردبیل یکی از استان‌های مهم در تولید و عرضه جوجه یکروزه برای بازارهای داخلی و نیز یکی از عمده ترین قطب های صادرات آن در کشور است.

صالحی گفت: در این مدت همچنین بیش از ۱۴۲ هزار تن عسل  از استان اردبیل به کشورهای عراق ، کویت ، مالزی و کانادا طی ۱۵ فقره گواهی بهداشتی بین المللی حمل صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل افزود: علاوه بر این بیش از ۴۴ تن ماهی زنده به جمهوری آذربایجان طی ۲۶ فقره گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی صادر شده است.

انتهای پیام/

سه هزار و ۶۸۶ تن پای مرغ از اردبیل صادر شد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار