خبر/

۹۰ هزار کیلومتر باند از راه‌های آذربایجان‌شرقی برف‌روبی شد

1399/11/07 - 12:47 - کد خبر: 36666 نسخه چاپی

نصر: معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در پی بارش‌های زمستانی سال جاری و در راستای بازنگه داشتن جاده‌های استان، ۹۰ هزار کیلومتر - باند از راه‌های استان از سوی گروه‌های راهداری برف‌روبی و نمک و شن‌پاشی شد.

به گزارش نصر، غلامرضا رسول زاده روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: همچنین در عملیات راهداری زمستانی سال جاری در جاده های استان، بیش از ۱۷ هزار تن مخلوط شن و نمک برای جلوگیری از لغزندگی سطح جاده ها استفاده شده است.
وی اظهار داشت: در این مدت نیروهای راهداری به ۲ هزار و پنج خودرو که به دلایل مختلف در برف و کولاک گرفتار شده بودند، امدادرسانی کردند و پنج هزار و ۶۴۵ مورد راه روستایی برف روبی شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در عملیات راهداری زمستانی گروه های راهداری ۲۷۵ مسافر در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک را در راهدارخانه ها اسکان دادند.
رسول زاده با بیان اینکه در عملیات راهداری زمستانی در سطح استان ۳۷۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین فعال هستند، ادامه داد: این دستگاه ها شامل بلدوزر، لودر، گریدر، کامیون، برف خور، نمک پاش، تراکتور و سایر دستگاه های سبک و سنگین است که برای طرح راهداری زمستانی تجهیز شده اند.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۶۹ نفر از عوامل راهداری زمستانی در قالب ۹۰ گروه در عملیات راهداری در سطح بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از راه های استان فعالیت می کنند، یادآوری کرد: این اداره کل در راستای انجام وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران،  بکارگیری تمامی امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت های راهداری به ویژه در جاده های پرتردد نسبت به خدمات رسانی به کاربران جاده ای اقدام کرده است.
رسول زاده به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
۹۰ هزار کیلومتر باند از راه‌های آذربایجان‌شرقی برف‌روبی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار