خبر/

هزینه‌های تحریم ایران برای غرب

1398/07/14 - 16:02 - کد خبر: 3664 نسخه چاپی

نصر: نرخ اجاره نفتکش‌ها برای حمل نفت خام آمریکا به آسیا همچنان رو به افزایش است و هزینه کرایه یک نفتکش در روز پنج‌شنبه به رکورد ۱۲ میلیون دلار رسید.

به گزارش نصر به نقل از دنیای اقتصاد، اس‌کی انرژی، یکی از پالایشگاه‌های بزرگ کره‌جنوبی در اوایل همین هفته سوپرنفتکش ماکسیم را برای حمل نفت خام آمریکا به کره‌جنوبی در نوامبر با ۱۰ میلیون دلار کرایه کرد، ولی این قیمت حالا تغییر کرده است.

اطلاعات کشتیرانی شرکت ریفینیتیو آیکان نشان می‌دهد این شرکت حالا به‌طور مشروط نفتکش پسیفیک‌ام را با قیمت جدید ۳۵/ ۱۲ میلیون دلار رزرو کرده است.

آمریکا هفته گذشته دو واحد از شرکت کاسکوی چین را به‌اتهام دخالت در حمل نفت خام ایران تحریم کرد. این اقدام آمریکا نرخ حمل‌ونقل نفتکش‌ها را بالا برد و باعث شد صادرکنندگان گالف کوست آمریکا کرایه کشتی‌های مربوط به کاسکو را متوقف کنند.

نرخ حمل‌ونقل کشتی‌ها پس از حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی عربستان بالا رفته بود. این حملات موقتا پنج میلیون بشکه از تولید نفت عربستان را کم کرد که حدود نیمی از تولید این کشور را تشکیل می‌داد. شرکت فیلیپس۶۶ هم نفتکش بسیار بزرگ سیفناس را برای حمل نفت خام آمریکا به چین کرایه کرده است.

فیلیپس۶۶ همچنین نفتکش لندبریج گلوری را برای انتقال نفت خام آمریکا به کره‌جنوبی در اوایل نوامبر با قیمت ۴/ ۱۰میلیون دلار اجاره کرده است.

انتهای پیام/

هزینه‌های تحریم ایران برای غرب نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار