معاون وزیر آموزش و پرورش؛

پنج درصد اعتبارات عمرانی بودجه برای نوسازی مدارس پیش بینی شده است

1399/11/01 - 23:00 - کد خبر: 36313 نسخه چاپی

نصر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه ۱۱ درصد مدارس کشور فرسوده و تخریبی است، گفت: در بودجه سال آینده پنج درصد اعتبارات عمرانی برای نوسازی مدارس در نظر گرفته شده است.

به گزارش نصر، مهر اله رخشانی‌مهر روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر با اعلام اینکه خیران امسال ۲۴ هزار میلیارد ریال در نهضت مدرسه‌سازی متعهد شده‌اند، افزود: سهم سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در طرح های مشترک با خیران ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.
وی از نام‌گذاری ۷۴ باب مدرسه به نام شهید حاج قاسم سلیمانی در کشور خبر داد و اظهار کرد: استانداردها در مدارس بالا رفته است و تقریبا در کشور مدرسه‌ای با بخاری نفتی نداریم.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه ۶۰ درصد بودجه سال آینده مربوط به شرکت‌ها است، گفت: ۱۱ درصد بودجه کشور برای طرح های عمرانی پیش‌بینی شده است.
احمد محرم‌زاده از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: مجلس به دنبال جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی است تا بتواند بدون واسطه در معیشت اقشار آسیب‌پذیر اثرگذار باشد.
امروز مدرسه ۶ کلاسه شهید آل محمد و شهید دکتر نامی پس از بازسازی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در اهر افتتاح شد.
اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان برای این طرح ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه کرده است.
همچنین عملیات اجرایی ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز به نام شهید جوانی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور و خانواده آن شهید بزرگوار آغاز شد.
انتهای پیام/
پنج درصد اعتبارات عمرانی بودجه برای نوسازی مدارس پیش بینی شده است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار