رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

زنگ هشدار به صدا درآمد/ اوج گرفتن شیوع کرونا بار دیگر در آذربایجان‌شرقی

1399/10/30 - 16:34 - کد خبر: 36228 نسخه چاپی

نصر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از روند افزایشی بیماری در شهرهای مراغه و بناب در جنوب استان خبر داد.

به گزارش نصر، محمدحسین صومی امروز در جلسه ستاد کرونای شهرستان مراغه اظهار داشت: تست‌های انجام گرفته و تعداد بیماران مثبت شناسایی شده نشان از افزایش بیماری در این دو شهرستان است.
وی، با بیان اینکه تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها در استان به وضعیت پایدار رسیده است، افزود: رعایت نکردن شیوه‌نامه‌ها و دستورات بهداشتی می‌تواند پیک چهارم را در آذربایجان‌شرقی رقم بزند.
به گفته رئیس دانشگاه  علوم پزشکی تبریز، آذربایجان‌شرقی با آمار بستری روزانه 500 نفر و فوتی 5 تا 6 نفر در رتبه 16 کشور قرار گرفته است.
صومی افزود: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی و خانوادگی در کاهش و کنترل بیماری کرونا ضروری است.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: عادی انگاری کرونا در سایه بی‌توجهی مردم در شهرستان را بیشتر کرده  است.
سیدعلی موسوی‌حسینی افزود: با وجود تبلیغات رسانه‌ای، صحبت‌های چهره به چهره، افزایش نظارت بر اماکن عمومی اما خیلی‌ها نسبت به کرونا بی‌تفاوت هستند.
رشیدی، فرمانده سپاه ناحیه مراغه نیز در این جلسه گفت: در قالب طرح شهید سلیمانی 201 تیم حمایتی و پشتیبانی برای اجرای این طرح در مراغه تشکیل شده است.
گزارش فارس حاکی است، صومی و اعضای ستاد کرونای شهرستان مراغه با حضور در خانه شهید مدافع سلامت شهید دکتر رهبری از خانواده وی تجلیل و قدردانی کردند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در این دیدار گفت: از زمان شیوع کرونا 20 نفر از کادر درمان استان در راه تامین سلامت مردم جان عزیز خود را فدا کرده‌اند.
انتهای پیام/
زنگ هشدار به صدا درآمد/ اوج گرفتن شیوع کرونا بار دیگر در آذربایجان‌شرقی خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار