هوای استان سردتر می‌شود/ بارش باران و برف و وزش باد تا آخر هفته

1399/10/27 - 13:00 - کد خبر: 36017 نسخه چاپی

نصر: مدیریت بحران شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که از روز دوشنبه تا روز پنجشنبه وضعیت جوی ناپایداری در استان حاکم خواهد بود.

به گزارش نصر، بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان، وضعیت جوی استان از روز دوشنبه تا روز پنجشنبه ناپایدار خواهد بود.
بر این اساس مدیریت بحران شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:
پیرو هشدار جوی سطح زرد اداره کل هواشناسی استان به اطلاع می رساند فعالیت سامانه بارشی از روز دوشنبه تا روز پنجشنبه موجب وزش باد گاهی شدید (به ویژه روزهای دوشنبه و سه شنبه)، بارش باران و برف (به ویژه از روز چهارشنبه) و کاهش نسبی دما خواهد گردید.
طبق اعلام مدیریت بحران شهرداری تبریز احتمال کاهش دید،  کولاک برف، یخبندان و اختلال در تردد جاده ای و همچنین احتمال سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی و شکستن سرشاخه درختان به دلیل وزش باد پیش بینی می شود.  
بنابراین لازم است شهروندان از سفرهای غیرضروری اجتناب نموده و ضمن توجه به توصیه های زیر، ‌اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی را به عمل آورند:
رعایت نکات ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی
دوری از درختان پوسیده، کهنسال و کم دوام
دوری از ساختمان های نیمه کاره و در حالِ ساخت
دوری از اشیاء قابل پرتاب و سُست؛ نظیر  آنتن، جداول و آجرهایی که برای محکم کردن منصوبات پشت بام ها استفاده می شود، کولرها و ...
دوری از دکل ها، آنتن های فرستنده ها، تاسیسات انتقال نیرو، بنرها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و ...
پارک نکردن خودروها در مکان هایی که احتمال سقوط یا ریزش برخی اجسام، دیوار سُست و ... وجود دارد (به ویژه مکان هایی که در موارد بالا ذکر شد)
انتهای پیام/
هوای استان سردتر می‌شود/ بارش باران و برف و وزش باد تا آخر هفته نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار