استاندار زنجان؛

اعتبار مورد نیاز دو خطه کردن راه آهن زنجان قزوین تامین شده است

1399/10/25 - 21:31 - کد خبر: 35950 نسخه چاپی

نصر: استاندار زنجان گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین تامین شده است و از نظر اعتباری، مشکل و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش نصر، فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در جلسه بررسی پروژه ۲خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین، افزود: در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به استان در مردادماه امسال، ۲۰۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت.
وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده از محل تبصره ۵۶ نیز اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان از طریق بانک ها برای پیشبرد این طرح و سایر طرح های عمرانی در استان جذب شده است.
استاندار زنجان گفت: با توجه به تامین اعتبار صورت گرفته، پروژه ۲خطه کردن راه آهن باید در موعد مقرر تحویل داده شود.
وی به اهمیت پروژه ۲خطه کردن راه آهن زنجان- قزوین اشاره کرد و گفت: مهترین انگیزه برای به سرانجام رساندن این پروژه این است که این طرح جزو مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۸۴ به استتان زنجان بود، از این ما به عنوان سرباز ایشان بر خود تکلیف می دانیم که این پروژه را به سرانجام رسانده و در موعد مقرر (تا پایان امسال) مورد بهره برداری قرار دهیم.
حقیقی ادامه داد: با بهره برداری از پروژه ۲خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین، ظرفیت حمل بار استان از طریق خطوط ریلی بیش از ۲ برابر افزایش پیدا می کند و زمان تردد مسافران از تهران به زنجان نیز یک ساعت کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه استان زنجان بزرگترین ظرفیت را برای تبدیل شدن به مرکز لجستیک شمال غرب کشور دارد، اظهار داشت: ۲خطه شدن راه آهن زنجان – قزوین یکی از زیر ساخت های مورد نیاز در این خصوص است.
حقیقی اضافه کرد: در صورت تکمیل پروژه های راه ارتباطی زنجان – بیجار و محور سلطانیه – خدابنده- همدان، زمان سفر در محورهای شمال غرب کشور یک ساعت کاهش می یابد.
وی افزود: در فرودگاه زنجان نیز قابلیت فرود هواپیماهای باری ایجاد شده است که همه این موارد گام های اساسی و مهم در تبدیل زنجان به مرکز لجستیک است.
استاندار زنجان خاطرنشان کرد: پیمانکاران پروژه ۲خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین باید ظرفیت های هر چه بیشتر خود را جهت تکمیل این پروژه به کار گیرند تا طرح در زمان مقرر شده به بهره برداری برسد.
بنا به این گزارش، پیش از این جلسه، استاندار زنجان به همراه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان از قطعات مختلف پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین بازدید کردند.
انتهای پیام/
اعتبار مورد نیاز دو خطه کردن راه آهن زنجان قزوین تامین شده است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار