حکیم‌زاده تشریح کرد؛

چگونگی حضور کلاس اولی‌ها و دومی‌ها در مدارس از ابتدای بهمن

1399/10/23 - 10:48 - کد خبر: 35783 نسخه چاپی

نصر: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره روند بازگشایی مدارس و آموزش حضوری پایه‌های اول و دوم ابتدایی از ابتدای بهمن ماه توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش نصر، رضوان حکیم‌زاده با حضور در شبکه خبر درباره روند بازگشایی مدارس گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شده است تا دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی و دانش‌آموزان هنرستانی شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای در مناطق زرد و آبی، برای دروس عملی و با جمعیت کمتر از ۵٠ نفر آموزش را به طور حضوری ببینند. در تمام مناطق زرد یا آبی روند آموزش حضوری مدارس ادامه دارد.
وی اظهار داشت: دستورالعمل ابلاغی از سوی وزیر آموزش و پرورش ابلاغ شده که بر اجرای دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی تاکید دارد. امیدواریم شرایط رو به بهبود باشد تا بتوان برای سایر پایه‌های تحصیلی هم آموزش حضوری را برگزار کرد.
وی در ادامه بیان کرد: آموزش‌های مجازی در دوره ابتدایی نمی‌تواند منبع خوبی برای یادگیری باشد. واقعیت این است که آموزش‌های مجازی، دانش‌آموزان ابتدایی را بیشتر از سایر مقاطع تحت تاثیر قرار می‌دهد.
حکیم‌زاده افزود: طبق پروتکل اعلامی تحت هیچ شرایطی نباید بیش از ۱۰ نفر دانش‌آموز در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند همچنین شورای مدرسه در مورد زمان حضور در هفته، زمان برگزاری کلاس و ساعات ورود و خروج تصمیم‌گیری خواهد کرد. حضور یک ساعت در هفته دانش‌آموزان ابتدایی در روند یادگیری آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود و امیدواریم شرایط به گونه‌ای پیش رود که بتوانیم زمان آموزش را بیشتر کنیم. تاکید می‌کنم که رعایت نکات بهداشتی از سوی مدرسه و دانش‌آموزان باید رعایت شود و استفاده از ماسک در کلاس درس الزامی است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره الزام یا اختیار حضور دانش‌آموزان از اول بهمن ماه عنوان کرد: این موضوع در اختیار شورای مدرسه است، اما با توجه به اشتیاقی که از خانواده‌ها دیدیم احتمال می‌دهیم با این موضوع موافق باشند. توصیه می‌کنیم خانواده‌ها درباره سرویس مدارس همراهی لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه بلامانع بودن حضور در مدرسه صرفاً برای پایه‌های اول و دوم است، اظهار کرد: مدارس باید بر اساس آنچه ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری می‌کند عمل کنند و خارج از این موضوع تخلف است.
انتهای پیام/
 چگونگی حضور کلاس اولی‌ها و دومی‌ها در مدارس از ابتدای بهمن خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار