مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

حجاب، برترین نماد دینی و هویتی ماست

1399/10/21 - 14:26 - کد خبر: 35667 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، عفاف و حجاب را برترین نماد دینی و هویتی مردم ایران دانست و بر ضرورت تلاش همه جانبه برای اشاعه این فرهنگ در جامعه تاکید کرد.

به گزارش نصر، علی بدرشکوهی در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی، حقوق شهروندی و عفاف و حجاب استان، با اشاره به کسب رتبه برتر ملی توسط استان در زمینه اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف، گفت: اصلی‌ترین هدف دشمنان نظام اسلامی، حمله به اعتقادات و باورهای دینی و بخصوص نهاد خانواده است.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، نقش مهمی در انسجام و تحکیم رابطه خانواده‌ها دارد، خاطرنشان کرد: حجاب، از مهم‌ترین نمادهای هویت دینی و انقلابی جامعه ماست که توجه ویژه و کاربردی به آن می‌تواند سهم بسزایی در آسایش و آرامش اجتماعی داشته باشد.
وی اظهار کرد: در دنیایی که غول‌های بزرگ رسانه‌ای و دشمنان اسلام، آرمان‌های مقدس نظام اسلامی همچون عفاف و حجاب را آماج حملات خود قرار داده‌اند باید بتوانیم با استفاده از زبان هنر و همچنین استفاده بیشتر از ظرفیت اقشار موثر در تبیین فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بکوشیم.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی هم در این جلسه نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب را نیازمند مشارکت مردم و تمامی دستگاه‌های اجرایی دانست.
رقیه صادق‌زاده افزود: در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، برنامه‌های مختلفی در کشور و استان ازجمله کنگره ملی 17 هزار زن شهید برگزار می شود.
 در این جلسه اجرای تفاهم نامه دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با سازمان جهاد دانشگاهی استان در زمینه بازرسی از ادارات به منظور بررسی شاخص‌های عفاف و حجاب نیز بررسی شد.
انتهای پیام/
 حجاب، برترین نماد دینی و هویتی ماست خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار