خداحافظ ۲۰۲۰؛ پایان تمام مصائب در سالی که گذشت

1399/10/12 - 22:20 - کد خبر: 35090 نسخه چاپی

نصر: شب سال نو میلادی در تمام کشورها درحالی برگزار شد که مردم جهان سال ۲۰۲۰ را با همه گیری ویروس کرونا به سختی پشت سر گذاشتند و برای رها شدن از بلای همه گیری این ویروس چشم امیدشان در سال ۲۰۲۱ به واکسن های تولید شده، است.

به گزارش نصر، پس از یک سال دشوار که دست کم ۱.۸ میلیون نفر در اثر شیوع بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند، با  ورود به سال نو میلادی تمام جهانیان برای ریشه کن شدن این ویروس به واکسن های تولید شده چشم امید دوخته اند. سال گذشته میلادی با تمام تلخی ها و شیرینی ها بالاخره به پایان رسید تا ساکنین این کره خاکی بار دیگر برای کسب تجربه های بهتر به سال جدید دل خوش کنند.
در این گزارش عکس هایی از شب سال نو میلادی در سراسر جهان از شبکه ان بی سی نیوز گردآوری شده و حس و حال مردم در کشورهای مختلف را به تصویر کشیده است.
شب گذشته مردم آمریکا که در میان کشورهای جهان در کنار همه گیری شدید ویروس کرونا تجارب تلخ دیگری از جمله کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی را در سال ۲۰۲۰ احساس کردند، اینبار در سال ۲۰۲۱ مراسم سال نو میلادی در میدان تایمز را از منزل به تماشا نشستند.
 
 
میدان تایمز نیویورک هر ساله مراسم سال نو میلادی را با حضور گسترده مردم برگزار می کرد اما اینبار مردم به صورت مجازی در آن شرکت کردند و خیابان های خالی اطراف این میدان را شاهد بودیم.
 
 
اما در دیگر نقطه جهان یعنی فرانسه که مردم آن هر ساله شب سال نو میلادی را به علت به آتش کشیده شدن خودروها توسط آشوبگران با نگرانی دنبال می کردند، امسال با محدودیت های کرونایی و حضور پر رنگ نیروهای پلیس برای جلوگیری از این اتفاقات شب آرام تری را نسبت به سال های گذشته سپری کردند.
 
 
در شمال فرانسه که گونه جدید ویروس کرونا از آنجا شیوع پیدا کرده، مردم انگلیس با قطع شدن پل های ارتباطی با بیشتر نقاط دنیا و حتی اتحادیه اروپا سال نو بسیار متفاوتی را در شهرهای مختلف پشت سر گذاشتند.
 
در بخش شرقی کره زمین، مردم چین ابتدای سال را با شیوع ویروس کرونا در ووهان به سختی آغاز کردند اما به تدریج شمار مبتلایان به این ویروس کاهش یافت و حالت کنترل شده به خود گرفت. با اینحال در شب سال نو میلادی مردم ووهان با حضور در کنار رود یانگ تسه لحظات خوبی را در کنار یکدیگر رقم زدند.
 
 
در جوامع چینی، جشن سال نو قمری که در ماه فوریه ۲۰۲۱ برگزار می شود بر سال نو قمری اولویت دارد هرچند جشن های تعطیلات سال نو غربی ها در دهه های اخیر با افزایش روبرو شده است.   
 
در سویی دیگر تایلند هم که تجربه تقریبا متفاوتی را با اعتراضات ضد نظام پادشاهی در سال ۲۰۲۰ تجربه کرده بود، با وجود آتش بازی گسترده در کنار رود چائو پرایا در بانکوک، سال نو میلادی را با چشمانی نگران به ۲۰۲۱ همانند دیگر نقاط دنیا آغاز کرد.
 
 
در همسایگی چینی ها، مردم ژاپن نیز اولین روز سال نو میلادی را در معبد کاندا در توکیو جشن گرفتند. بسیاری از مناطق ژاپن خود را کاملا آماده جشن سال ۲۰۲۱ کرده بودند که پس از ثبت هزار و ۳۰۰ مورد ابتلا به کرونا در توکیو نگرانی ها در این کشور را افزایش داد. این اولین باری بود که آمار مبتلایان در یک روز بیش از هزار مورد در ژاپن می شود.
 
 
با ورود به سال جدید میلادی در تمام نقاط جهان مردم انتظار دارند کابوس کرونا با واکسن های اثر بخش تولید شده در سراسر دنیا، تمام شود. حالا باید با نظاره به انجام کارزارهای واکسیناسینون منتظر ماند تا نتیجه نهایی را در هفته ها یا ماه های آینده سال ۲۰۲۱ که بسیاری به آن برای داشتن یک زندگی عادی دل بسته اند، مشاهده کرد. 
انتهای پیام/
خداحافظ ۲۰۲۰؛ پایان تمام مصائب در سالی که گذشت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار