مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس؛

۱۱۴شرکت فن آور در منطقه آزاد ارس فعالیت می کنند

1399/10/09 - 23:52 - کد خبر: 34917 نسخه چاپی

نصر: مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: ۱۱۴شرکت فن آور در این منطقه آزاد فعالیت می کنند و از این تعداد ۵۹ شرکت فناور و دانش بنیان تولیدی و ۵۵ شرکت فن آور نوپا هستند.

به گزارش نصر، محسن نریمان روز سه شنبه در این آیین بهره برداری از مرکز نوآوری ارس و رونمایی از محصولات فن آور در منطقه با اشاره به  اینکه صندوق پژوهش و فن آوری ارس برای خدمت رسانی به شرکت های دانش بنیان و نوآور تشکیل شده است و از تمام شرکت های دانش بنیان و فناور حمایت می کند، اظهار کرد: این صندوق از شهریورماه سال گذشته تاسیس شده است و اولین صندوق در بین مناطق آزاد کشور و نیز اولین صندوق در شمال غرب کشور می باشد. 
وی خدمات ارائه شده توسط این صندوق را ارائه تسهیلات به شرکت‌های فناور و دانش بنیان, صدور انواع ضمانتنامه و تضمین سرمایه گذاری خطرپذیر اعلام کرد و افزود : تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد برای شرکت های دانش بنیان و با کارمزد ۱۱ درصد برای سرمایه در گردش و تولیدات صنعتی برای شرکت های دانش بنیان و فناور نوپا پرداخت می شود.
نریمان همچنین در خصوص مرکز رشد واحدهای فناور ارس گفت: سازمان منطقه آزاد ارس  در سال ۹۷ مرکز رشد واحدهای فناور منطقه را با کسب مجوز رسمی از وزارت علوم تاسیس کرده است و در این مدت کسب رتبه اول در بین مراکز رشد استانی بر اساس پایش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز کسب رتبه برتر در بین مناطق آزاد بر اساس اعلام دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور از مهم ترین دستاوردهای حوزه فناوری این سازمان می باشد.
وی با تشکر از معاونت  علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت از صندوق پژوهش و فناوری ارس افزود: در این منطقه آزاد امکانات و بسترهای مناسبی برای توسعه کسب و کارهای دانش بنیان، فناور و نوپا ایجاد شده است و ما از همه متخصصین این حوزه حمایت می کنیم.
نریمان افزود: ما در منطقه آزاد ارس با اقبال حضور دانشگاه ها مواجه هستیم در همین راستا توافقاتی با چند دانشگاه خارجی صورت گرفته است که حضور این دانشگاه ها در کنار دیگر دانشگاه ها و پردیس ها، در آینده نزدیک منطقه را به قطب علمی آموزشی دانشجویان بین المللی تبدیل می کند.
پریسا بهلولی مدیرعامل مدیر مرکز رشد واحدهای فناور ارس نیز در این مراسم گزارشی از برنامه های پیش رو و آتی و عملکرد معاونت اقتصادی در حوزه فناوری، نوآوری و دانش بنیان را ارائه  کرد.
در پایان این مراسم از چندین محصول نوآورانه  که توسط شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فن آور ارس تولید شده بود رونمایی و از پنج شرکت فناور و دانش بنیان برگزیده منطقه تجلیل شد.
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد ارس در شمالغرب کشورمان و در مجاورت جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته است و با وسعت ۵۱ هزار هکتار ۱۳۷ کیلومتر با تبریز فاصله دارد.
انتهای پیام/
۱۱۴شرکت فن آور در منطقه آزاد ارس فعالیت می کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار