میتباخ (5)/

چگونه "چیزکیک تیرامیسو" خوشمزه ای بپزیم؟

1399/10/09 - 22:00 - کد خبر: 34914 نسخه چاپی

نصر: یکی از جذاب ترین بخش های جذب گردشگر در آذربایجان غذاهای خوش طمع و خوشمزه مردمان این خطه است.

به گزارش نصر، آژانس خبری تحلیلی نصر به منظور معرفی این غذاهای دلپذیر بخش ویژه ای با نام "میتباخ" را ایجاد کرده است که قرار است در این بخش نحوه پخت این غذاها را نیز معرفی نماید.
 
 
در پنجمین قسمت از این مجموعه مطالب نحوه پخت "چیزکیک تیرامیسو بدون فر" خوشمزه سرآشپزهای آذربایجان را معرفی می کنیم، امیدواریم این سلسله مطالب بتواند در معرفی این ظرفیت ها اثرگذار باشد.
 
 
مواد لازم برای تهیه چیزکیک تیرامیسو بدون فر:
مینارین قنادی پمینا: 250 گرم
پنیر خامه‌ای ویلی : 400 گرم
شیر کم چرب کاله: یک و نیم پیمانه
پودر ژلاتین : یک قاشق غذاخوری
آب سرد: چهار قاشق غذاخوری
شکلات تخته‌ای : 100 گرم
پودر قهوه: یک قاشق غذاخوری
بیسکوئیت لیدی فینگر: به مقدار لازم
 
 
طرز تهیه:
مرحله اول
چیزکیک تیرامیسو ترکیبی از دو نوع کیک پرطرفدار و خوشمزه یعنی تیرامیسو و چیزکیک است. جالب است که بدانید تیرامیسو یکی از سه دسر معروف در دنیا است که مردم روزانه پس از وعده غذای اصلی خود آن را میل می‌کنند. برای تهیه این چیزکیک تیرامیسوی خوشمزه ابتدا باید 250 گرم مینارین قنادی را در کاسه‌ای بریزید و به مدت 10 دقیقه با هـــمزن برقی بزنید تا کاملا ویپ شود. سپس 400 گرم پنیر خامه‌ای ویلی را در کاسه تمیز دیگری ریــخته و برای چند دقیقه ویپ کنید.

مرحله دوم
یک پیمانه شیر به پنیر خامه‌ای ویلی اضافه کنید و برای چند دقیقه هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. حالا حامه قنادی زده شده را به مخلوط پنیر و شیر اضافه کنید و خوب هم بزنید.
 

مرحله سوم
یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین را با آب سرد مخلوط و به روش بن‌ماری روی حرارت غیرمستقیم حل کنید.

مرحله چهارم
سپس به شکلات‌ تخته‌ای که از قبل به روش بن ماری روی حرارت غیرمستقیم بخار آب حل کرده‌اید نیم پیمانه شیر اضافه کنید و کمی هم بزنید.

مرحله پنجم
شکلات تخته‌ای را به مخلوط پنیر و خامه اضافه کنید و یک قاشق غذاخوری پودر قهوه روی آن‌ها بریزید. این ترکیبات را با همزن ویپ کنید تا کاملا یکدست شوند. حالا مایه ژلاتین حل شده را اضافه کنید و برای یک دقیقه هم بزنید.
 

مرحله ششم
یک قالب کیک‌پزی که ترجیحا دیواره بلندی داشته باشد انتخاب کنید و بیسکوئیت‌های لیدی فینگر را در کف و دیواره آن بچینید طوری که کل قالب را پوشش دهد. سپس مخلوط چیزکیک تیرامیسو را داخل آن بریزید و برای دو تا سه ساعت داخل یخچال قرار دهید تا آماده شود.

مرحله هفتم
چیزکیک تیرامیسو آماده را از یخچال بیرون بیاورید و از قالب خارج کنید، روی آن را با شکلات و میوه‌های دلخواه ترئین کنید، نوش جان.
انتهای پیام/
چگونه نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار