مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی؛

جمعیت دانش‌آموزی آذربایجان‌غربی ۱۰ هزار نفر افزایش یافت

1398/07/08 - 13:19 - کد خبر: 3372 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: ۶۰۱ هزار نفر دانش آموز در مدارس استان ثبت نام کردند که ۱۰ هزار نفر بیشتر از سال تحصیلی گذشته است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، ابراهیم محمدی روز دوشنبه در نشست تجلیل از عوامل پروژه مهر آذربایجان غربی بیان کرد: با وجود افزایش ۱۰ هزار نفری دانش آموزان نسبت به سال قبل و نیاز به کلاس، معلم و تجهیزات هیچ کلاسی بدون معلم نبوده و اجازه داده نشده به بهانه کمبود نیرو دانش آموزان بدون معلم بمانند.

وی اظهار داشت: امسال یک هزار و ۶۰۰ نیروی نهضتی و حق التدریسی جدید بکارگیری شده و اول مهر در سرکلاس حضور داشتند.

وی اضافه کرد: یک‌هزار و ۹۷۵ نیروی حق التدریس نیز در راستای جبران کمبود معلم سازماندهی شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امسال یک‌هزار و ۷۰۰ فرهنگی اعلام آمادگی کرده اند تا در صورت کمبود نیرو کمک حال این نهاد در امر آموزش باشند، گفت: اگر یک مهر با قوت آغاز شده‌است نتیجه تلاش همه جانبه مسئولان و کارکنان از دی ماه سال ۱۳۹۷ بوده‌که با برگزاری چندین اجلاس روسا، جلسات قطبی متعدد و ویدئو کنفرانس و بازدید و نظارتهای مستمر این اقدام و برنامه مهم پیگیری شد.

وی با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در راستای پروژه مهر ادامه داد: سنجش شاخص های سلامت کودکان نیز تا ۱۰ مهرماه ادامه دارد و در توزیع کتب درسی جزء ۶ استان موفق کشور هستیم.

محمدی اظهار داشت: انعکاس این برنامه‌ها نیز کار عظیمی بوده و از رسانه ها در این زمینه قدردانی می‌شود.

وی گفت: امسال کم‌ چالش‌ترین سال در زمینه ثبت نام را داشتیم و ۶۵ اکیپ در این زمینه کار نظارت را برعهده داشتند.

آذربایجان‌غربی دارای پنج هزار مدرسه برای حدود ۶۰۰ هزار دانش‌آموز است؛  تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های استان بالاست و این امر موجب شده است تا تکاپوی مسوولان این نهاد برای رفع مشکل فضا و تجهیزات افزایش یابد.

انتهای پیام/

جمعیت دانش‌آموزی آذربایجان‌غربی ۱۰ هزار نفر افزایش یافت نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار