مدیر جهادکشاورزی تبریز:

15 هکتار از اراضی کشاورزی تبریز رفع تصرف شد

1399/09/17 - 10:02 - کد خبر: 33425 نسخه چاپی

نصر: مدیر جهادکشاورزی تبریز گفت: در مدت سپری شده امسال ۹۵ واحد ساخت ‌و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی به وسعت ۱۵ هکتار در این شهرستان رفع تصرف شد.

به گزارش نصر، فرامرز افشانی در یک گفت‌وگوی خبری افزود: اراضی کشاورزی به‌عنوان ثروت و امانت جامعه برای نسل‌های آتی است و کسانی که از این ثروت و هدیه الهی استفاده می‌کنند، همواره موظفند از آن به‌طور صحیح بهره‌برداری و در حفظ و حراست از آن برای نسل‌های آینده تلاش کنند.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز، اضافه کرد: تغییر بی‌ضابطه کاربری اراضی کشاورزی یکی از مشکلات مهم این بخش است که این کار سالیانه بخش عمده‌ای از زمین‌های کشاورزی را از چرخه تولید خارج می‌کند.
افشانی یادآوری کرد: کارشناسان جهادکشاورزی با همراهی دیگر نهادهای همراه، حافظ بیت‌المال هستند و در این راه با هیچ فرصت‌طلبی مماشات نمی‌کنند.
وی گفت: پیشگیری از ساخت ‌و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی باید در اولویت باشد.
وی ادامه داد: خودروهای گشت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تبریز با بررسی مستمر و حضور فعال در عرصه‌های کشاورزی و نیز گزارش‌های دریافتی از سامانه ۱۳۱، مزارع و باغ‌ها را رصد می‌کنند و با هرگونه اقدام غیرمجاز برابر قانون برخورد خواهند کرد.
افشانی بیان داشت: صدور مجوز یا پروانه ساخت ‌و ساز در اراضی کشاورزی و نیز واگذاری خدمات زیربنایی توسط دیگر نهادها بدون استعلام و دریافت مجوز از جهادکشاورزی ممنوع است و افراد و دستگاه‌های متخلف طبق قانون به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.
انتهای پیام/
15 هکتار از اراضی کشاورزی تبریز رفع تصرف شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار