در پی کاهش دما در آذربایجان شرقی رخ داد:

فوت یک نفر و مسموم شدن هفت نفر با مونوکسید کربن

1399/09/16 - 20:07 - کد خبر: 33403 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از فوت یک نفر و مسمومیت هفت نفر با گاز مونومسید کربن، خبر داد.

به گزارش نصر، وحید شادی‌نیا در گفت‌وگویی با در تشریح این خبر اظهار کرد: به دنبال بارش برف و وزش باد، تنها در یک روز و در کم‌تر از ۱۲ ساعت، یک مرد ۴۰ ساله‌ی تبریزی به دلیل مسمومیت با مونوکسید کربن، جانش را از دست داد و هفت نفر هم در همین شهر به دلیل گازگرفتگی به مراکز درمانی تبریز، انتقال یافتند. 
وی با تاکید بر ضرورت بررسی دودکش بخاری قبل از نصب و روشن کردن آن و بررسی لوله‌های بخاری، بیان کرد: آمار مرگ و میرها و مسمومیت‌های ناشی از مونوکوسید کربن که میل ترکیبی زیادی با خون دارد، در آذربایجان شرقی بالا بوده و هنوز فصل زمستان شروع نشده، شاهد مرگ و یا مسمومیت تعداد زیادی از هم استانی‌هایمان با قاتل خاموش هستیم.
وی، سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند را از جمله علائم مسمومیت گاز مونوکسید کربن، عنوان کرد.
سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنانش گفت: کارشناسان تاکید دارند که مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم‌های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنید؛ سرد بودن لوله بخاری نشانه کارکرد ناصحیح بخاری بوده و شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد ناصحیح است و دودکش باید به شکل H باشد.
انتهای پیام/
فوت یک نفر و مسموم شدن هفت نفر با مونوکسید کربن خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار