خبر/

قانونگذار آمریکایی خواستار بازگشت به برجام شد

1399/09/14 - 17:00 - کد خبر: 33254 نسخه چاپی

نصر: رئیس جدید کمیته امور خارجی در مجلس نمایندگان آمریکا وعده داد که برای بازگشت کشورش به برجام و سازمان جهانی بهداشت تلاش خواهد کرد.

به گزارش نصر، الجزیره انگلیسی جمعه در گزارشی نوشت که «گرگوری میکس» نماینده دموکرات ایالت نیویورک که با ۱۴۸ رای موافق در مقابل ۷۸ رای مخالف به ریاست این کمیته رسید، نخستین آمریکایی آفریقایی‌تباری است که در این جایگاه قرار می‌گیرد.
میکس در بیانیه‌ای پس از انتخابش به ریاست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اعلام کرد که این کمیته «بر تغییری تاریخی در سیاست خارجی آمریکا ریاست خواهد کرد».
وی وعده داد که برای بازگشت آمریکا به برجام و سازمان جهانی بهداشت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از آنها خارج شد، تلاش خواهد کرد.
میکس تاکید کرد که این به معنای تعامل دوباره با متحدان اروپایی و ایجاد روابط جدید در نیمکره غربی و آفریقا برای حل مسائل مهم جهانی از جمله تغییرات جوی است.
میکس در سپتامبر ۲۰۱۹ در مصاحبه‌ای، از کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران انتقاد کرده و خروج آمریکا از برجام را «یک اشتباه» توصیف کرده بود.
وی همچنین اوایل سال جاری میلادی خواستار فشار آمریکا بر اسرائیل شده بود تا این رژیم وادار به تبعیت از قوانین بین المللی و رعایت حقوق بشر شود.
انتهای پیام/
قانونگذار آمریکایی خواستار بازگشت به برجام شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار