معاون درمان وزارت بهداشت و درمان:

بیشترین استخدام درحوزه سلامت یکی از کارهای مهم دولت بوده است

1399/09/12 - 17:19 - کد خبر: 33172 نسخه چاپی

نصر: معاون درمان وزارت بهداشت و درمان گفت: بیشترین استخدام درحوزه سلامت یکی از کارهای مهم دولت بوده است.

به گزارش نصر، دکتر قاسم جان‌بابایی عصر امروز ۱۲ آذر در بازدید از پروژه‌های شهرستان الیگودرز اظهار کرد: اولویت اول بنده بازدید از بخش‌های کرونا بیمارستان بود که از فرماندار شهرستان الیگودرز بخاطر ایجاد محدودیت‌هایی که سه هفته زودتر از سایر استان‌ها و شهرهای دیگر اعمال کرده تقدیر می‌کنم.
وی اضافه کرد: با ایجاد محدودیت‌ها در شهر و جلوگیری از برگزاری مراسمات در این شهرستان شاهد کاهش بیماری، بستری  و تعداد فوت شدگان کرونایی هستیم.
معاون درمان وزارت بهداشت و درمان گفت: در اکثر بخش‌های بیمارستان الیگودرز یک سوم تخت‌ها خالی هستند و به تبع آن مرگ و میر کمتر است.
جان‌بابایی مهمترین علت مرگ ومیر را افزایش بار بیماری عنوان کرد وافزود: با افزایش بار بیماری بیشترین مرگ و میر را در بین افراد سن بالا شاهد بودیم.
این مسئول با بیان اینکه کمبود جراح یکی از مشکلات‌ شهرستان الیگودرز است، گفت: امیدواریم از طریق معاونت آموزش وزارت بتوانیم کمک کنیم تا این کمبود مرتفع شود.
وی عنوان کرد: چون بخش قلب و جراحی در بیمارستان فعال نیست آنژیوگرافی هم راه اندازی نشده که این مسائل با جذب جراح قلب حل خواهد شد.
معاون درمان وزارت بهداشت و درمان  بیان کرد: با تولید تست‌های آنتی‌ژن سریع در کشور مشکل جواب‌دهی چند روزه تست کرونا حل می‌شود؛ این تست‌ها تولید داخل بوده و قرار است در همه شهرستان‌های کشور و مراکز بهداشت توزیع شود تا از افرادی که مشکوک به بیماری کرونا هستند بصورت سرپایی تست گرفته شود.
جان بابایی اضافه کرد: امسال دولت برای کمبود نیروی پرستار در بیمارستان‌ها کار ویژه‌ای انجام داد؛ بیشترین استخدام در حوزه سلامت را شاهد بودیم.
وی یادآور شد: در حال حاضر دولت  مجوز ۳۰هزار پرستار را صادر کرده و کسانی که طرحی، شرکتی و ... هستند می‌توانند در این استخدام شرکت کنند.
انتهای پیام/
 بیشترین استخدام درحوزه سلامت یکی از کارهای مهم دولت بوده است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار