فرماندار اردبیل؛

مردم از تجمع در آرامستان‌ها خودداری کنند

1399/09/12 - 12:25 - کد خبر: 33136 نسخه چاپی

نصر: فرماندار اردبیل با توصیه به مردم برای پرهیز از حضور و تجمع در آرامستان‌ها گفت: در ورودی آرامستان بهشت زهرای اردبیل با توجه به وضعیت قرمز کرونا برای مراجعه‌کنندگان محدودیت ایجاد شده است.

به گزارش نصر، مسعود امامی یگانه در بازدید از آرامستان‌های اردبیل اظهارداشت: برگزاری مراسم ترحیم در این شهر چه در آرامستان‌ها و چه در منازل ممنوع بوده و از خانواده‌های سوگوار تقاضا داریم برای حفظ سلامتی عمومی از دعوت مردم به آرامستان‌ها خودداری کنند.
وی افزود: مراسم تشییع و خاکسپاری نیز باید با افراد محدود و درجه یک خانواده و در زمان محدود، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شود و مردم ازحضور و تجمع در آرامستان‌ها خودداری کنند، چرا که افراد زیادی در مراسمات به ویروس کرونا مبتلا شده و حتی جان خودشان را ازدست داده‌اند. 
وی از اعمال محدویت‌ها در آرامستان‌ها برای پیشگیری از ویروس کرونا توسط  شهرداری اردبیل خبرداد و گفت: در شرایط خاص کنونی باید همگان برای قطع زنجیره ویروس کرونا از هر اقدامی که منجر به شیوع بیماری از جمله ازدحام گردد، خودداری کنند.
برابر آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، مجموع جان‌باختگان کرونا در این استان به یک‌هزار و ۶۶ نفر رسیده است.
بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذر ماه با ۲۲ فوتی و بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا نیز در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر به ثبت رسیده است.
استان اردبیل هم‌اینک در زمینه شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و بر اساس گزارش رسمی، شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد در وضعیت قرمز، شهرستان‌های خلخال، اصلاندوز، نیر و گرمی در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بیله‌سوار، سرعین، نمین و کوثر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
انتهای پیام/
مردم از تجمع در آرامستان‌ها خودداری کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار