نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

نماینده باید ضمن ساده زیستی، همواره در کنار مردم باشد

1399/09/11 - 12:27 - کد خبر: 33058 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ساده زیستی نمایندگان مردم در مجلس، گفت: نمایندگان باید ضمن ساده زیستی همواره در کنار مردم باشند و از حقوق آن‌ها دفاع کنند.

به گزارش نصر، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت روز مجلس و یاد و خاطره شهید مدرس، گفت: شهید مدرس یک نمونه انسان وارسته، شجاع و ساده زیست بود که به نمایندگی و به وکالت از مردم تهران در مجلس از حقوق حقه تمامی مردم ایران دفاع کرد و در مقابل استبداد داخلی و همچنین استعمار با شجاعت ایستاد.
مسئول ستاد بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی ادامه داد: در کنار شهید مدرس، نمایندگان شجاعی همچون شیخ شهید محمد خیابانی بودند که در مقابل اولتیماتوم روس راست قامت ایستادند و اجازه ندادند این اولتیماتوم، استقلال مملکت را مخدوش کند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه شهید مدرس در صیانت از منافع ملی و مصالح کشور بزرگتری الگو برای نمایندگان مجلس است، تشریح کرد: مجلس به فرموده امام خمینی (ره) عصاره فضایل ملت است.
وی افزود: فضایل ملت ایران زیاد است از جمله این فضایل انقلابی بودن، دفاع از مستضعفین جهان، دفاع حقوق ملت‌ها و همچنین ایستادگی در مقابل استکبار و سلطه‌گران تاریخ و بین المللی همانند آمریکای جنایتکار است. مجلسی که نمایندگی از این ملت را دارد باید چنین فضایلی را داشته باشد.
حجت الاسلام میرتاج الدینی اضافه کرد: نماینده خوب و در خط مشی مدرس، کسی است که اجازه ندهد موضوعی مانع از دفاع از حقوق ملت شود و همواره باید در کنار ملت باشد و حقوق و مشکلات آنان را پیگیری کنند.
وی گفت: نمایندگان ملت باید استکبارستیز باشند، در مقابل دشمنان و مستکبران محکم بایستند، اهل سازش و تسلیم نباشند، ولی در عین حال نسبت به حقوق مردم رئوف و دلسوز باشند، قوانین را تصویب کنند که به نفع مردم باشد.
وی با بیان این‌که نمایندگان باید آنجایی که قرار است به حقوق مردم و بیت المال دست درازی شود، محکم بایستند و اجازه ندهند که این حقوق پایمال شود، افزود: مجلسی، مجلس مدرسی است که بتواند ساده زیست و مدافع حقوق مردم و ملت و استکبارستیز باشد.
انتهای پیام/
 نماینده باید ضمن ساده زیستی، همواره در کنار مردم باشد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار