در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان؛

استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی پیاده‌روی اربعین تأکید کرد

1398/07/07 - 12:33 - کد خبر: 3285 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی پیاده‌روی اربعین تأکید کرد و گفت: پیاده‌روی اربعین بزرگترین تجمع مذهبی در دنیاست و باید این رویداد عظیم را به همه جهانیان نشان دهیم.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، ارتقای برنامه‌های فرهنگی در ایام اربعین را ضروری دانست و گفت: باید از ظرفیت‌های این رویداد باشکوه در عرصه‌های علمی و فرهنگی استفاده بیشتری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ستاد اربعین استان نیز ارتقای برنامه‌های فرهنگی را جزو اولویت‌های خود قرار داده است.

 

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از برگزاری باشکوه آئین‌های عزاداری ایام محرم در تبریز و سایر شهرهای استان قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه مراسم امسال بدون کوچکترین مسائل حاشیه‌ای و در کمال آرامش و امنیت برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست گفت: سال گذشته حدود ۷۰ هزار نفر از استان به پیاده‌روی اربعین مشرف شدند که امسال پیش‌بینی می‌شود این میزان به یکصد هزار نفر افزایش یابد.

علیار راستگو با بیان اینکه ستاد اربعین استان آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی را دارد، افزود: امسال 25 موکب خدمت‌رسانی به زائران توسط این ستاد برپا می‌شود که یک موکب در مرز خسروی و 24 موکب در داخل خاک عراق مستقر خواهند شد.

 

 

شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز هم با اشاره به برنامه‌های شورای شهر و شهرداری تبریز در چشم‌انداز ۱۲ساله، توسعه فرهنگ شهروندی و شهرنشینی، ارتقای سرمایه فرهنگی اجتماعی شهروندان و توسعه آموزش های شهروندی را از نتایج اجرای این برنامه ها برشمرد.

انتهای پیام/

استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی پیاده‌روی اربعین تأکید کرد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار